Home / Author Archives: admin (page 8)

Author Archives: admin

Deputeti i VV’së: Amerika në dialog nuk është gjykatësi që e rrah çekiqin për fatin e Kosovës

23 Qershor 2020 Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Artan Abrashi ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të jenë autoriteti kryesor që vendos për fatin e Kosovës në procesin e bisedimeve me Serbinë. “Roli i SHBA-ve është rol ...

Read More »

I gjithë i kabineti i Hotit braktis sallën e Kuvendit kur Vjosa Osmani merr fjalën në Kuvend

23/06/2020   Përplasja e brendshme dhe tensionet brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës po vazhdojnë, mospakënaqësia e zyrtarëve të LDK’së me kryeparlamentaren Vjosa Osmani tani po shfaqet hapur, shkruan Gazeta Metro. Derisa Vjosa Osmani ka marrë fjalën që të flasë rreth ...

Read More »

Intervistë me veprimtarin nga Struga, Lebit Murtishi

  Intervistë me veprimtarin nga Struga, Lebit Murtishi June 23, 2020 Portali Autokton, ka realizuar një intervistë me veprimtarin Lebit Murtishi.Ai në këtë intervistë flet për shumë çështje që e preokuptojnë atë në lidhje me zhvillimet në trojet shqiptare. Cila ...

Read More »

Lamtumirë Moikom Zeqo, fjalimi prekës i djalit: Amaneti i tij s’u përmbush! Ku je tani babi? Si ike kështu? Meta: Ishte misionar (VIDEO)

  Valeria Dedaj 20 Qershor,2020 TIRANE- Njerëz të thjeshtë, të kulturës, artit, politikës, miq edhe bashkëpunëtorë të një jete, pavarësisht pandemisë COVID- 19 i dhanë lamtumirën e fundit Moikom Zeqos. Në atriumin e Muzeut Historik Kombëtar, portreti i Moikom Zeqos në një fotografi ...

Read More »

FATON ABDULLAHU! T’I JE NJË NIHIL

Afrim Caka Nëse e merr vesh fjalën Nihil… Një analistë dhe si një ish këshilltar provincial dhe servil… Tjetër gjë është të këshillosh e tjetër është të gënjesh ose të shpifish. Për një simetri e logjikës ogurzezë, korrupsioni i Mustafës, ...

Read More »

“Ideja e shkëmbimit të territoreve më ka ardhur në zyrë!”, Bushati thumbon Ramën e Thaçin: Ide serbe, që u përkrah nga shqipfolës

22/06/2020 Ditmir Bushati ka thumbuar sërish mbrëmjen e sotme kryeministrin Rama dhe Presidentin e Kosovës Hashim Thaç, sa i përket idesë së shkëmbimit të territoreve mes Serbisë e Kosovës. Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati tha se ideja e ndarjes ...

Read More »

Von Cramon: Nuk ka pavarësi në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës, jam e zhgënjyer nga vendimi i saj

Viola Von Cramon Nga;Mediana Halili 22.6.2020  Ish-anëtarja e Gjykatës Kushtetuese, Gjyljeta Mushkolaj, ka thënë se  vendimi i fundit i Kushtetueses sa i përket formimit të Qeverisë së Kosovë po rrezikon ta dërgojë vendin në anarki. “Duke pasur dy vendime të ...

Read More »

Luan Baci nga Amerika!

Shkruar ; Luan Baci USA 23 Qershor 2020 Koha te sillemi si indianet autoktone te Amerikes “qe te jemi proamerikane”. Ne parking ngjitur me Shtepine e Bardhe ne Washington DC, protestuasit tentuan te rrezojme momentin e ish-presidentit Amerikan Andrew Jackson, ...

Read More »

Andi Bushati: Nuk ka idiotësi më të madhe se kjo që po bën LDK

23 ,06, 2020 Andi Bushati   Analisti nga Shqipëria, Andi Bushati, ka thënë se nuk ka idiotësi më të madhe nga e teknikave të komunikimit, se kjo që po bën LDK, përcjell Bota sot. Përmes një postimi në Facebook, ai ...

Read More »

Njeriu i Serbisë i jep goditjen e fundit rugovistes së fundit!

21,06, 2020  Njeriu i Serbisë i jep goditjen e fundit rugovistes së fundit! Mejdi Krasniqi Naser Aliu sa esht kjo Rugoviste unë Austronaut Naser Aliu Më shumë se çdo tjetër në ldk… Enver Bajra Hoti LIDHJA DEMAGOGJIKE E K… sot ...

Read More »