Home / Author Archives: admin (page 7)

Author Archives: admin

Weber: Frika për pazar në dialog e detyroi Specialen të ngre aktakuzë ndaj Thaçit

it Analisti Bodo Weber ka thënë se aktakuza e Gjykatës Speciale për presidentin Hashim Thaçi në kohën kur pritej të rifillonte dialogu Kosovë-Serbi, ka të bëjë me frikën e prokurorëve për një pazar të mundshëm në Shtëpinë e Bardhë. Ai ...

Read More »

Kush mbron tani Hashim Thaçin komprometon UÇK-në dhe Kosovën

  Nga: Ibrahim Kelmendi 26,06,2020 Fatkeqësisht edhe disa ish-kuadro, por edhe ish-ushtarë e dashamirë të UÇK-së po angazhohen kundër aktakuzës që ka ngritur Prokurori i Specializuar i Kosovës (me seli në Hagë) kundër presidentit Hashim Thaçi, me mendim se kështu ...

Read More »

Hashim Thaçi nuk ka qenë komandanti i UÇK, akuzat nuk cënojnë Luftën e saj – Nga Dritan Goxhaj

Dritan Goxhaj Që kur prokurori i Prokurorisë Speciale në Kosovë deklaroi se ka ngritur aktakuzë ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, rrjetet sociale pothuajse janë mbushur me deklarata dhe thirrje se duhet reaguar se po sulmohet UҪK-ja, se po sulmohet ...

Read More »

KOSOVA LINDORE DHE PSEUDOPATRIOTËT

Dritan Goxhaj Presheva, Bujanoci dhe Medvegja janë tri komuna që ndodhen në jug të Serbisë, thënë ndryshe: Kosova Lindore. Këto tri komuna të banuara ende nga shqitarët, ku ende flitet shqip, janë sot kufiri i fundit i trojeve tona me ...

Read More »

Me skandalin e votës së deputetit Etem Arifi të dënuar nga Gjykata, KQZ-ja të jap dorëheqje e Qeveria në rivotim

25 qershor 20 Shkruan: Muhamet Kelmendi “Në rastin konkret duhet vetëm të konstatohet se dënimi i deputetit Arfi a është i formës së prerë para votimit. Dhe, nëse është, jo vetëm që votimi është nul, por kërkohet rivotimi i ri në ...

Read More »

Kura që do t’ju shpëtojë, 12 thelpinj hudhra për largimin e peshës së tepërt

 25,06, 2020 Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. Një problem ky, nga i cili miliona njerëz në botë, përfshirë pa dyshim dhe Shqipërinë ...

Read More »

Festohet në Serbi pas ngritjes së aktakuzave ndaj Thaçit e Veselit

24,06, 2020 Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli, të cilët janë dy të akuzuarit e parë që paraqiten në Gjykatën Speciale në Hagë ...

Read More »

DEPUTETËT E KUVENDIT TË KOSOVËS QË VOTUAN GJYKATËN SPECIALE

Sami Kurteshi Për këtë votim angazhim të veçantë kanë dëshmuar Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Isa Mustafa me bashkëmendimtarët antishqiptarë, megjithë kundërshtimin e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të popullit. Pikërisht këta persona, përveç presionit mbi deputetët, kanë blerë edhe votat madje ...

Read More »

  Më 24 prill 2020, Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) u paraqiti Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) një aktakuzë me dhjetë pika për shqyrtim prej Gjykatës, ku Hashim THAÇI, Kadri VESELI dhe të tjerë akuzohen për një sërë ...

Read More »

Dalin detaje të reja nga aktakuza e Gjykatës Speciale ndaj Thaçit dhe Veselit

24,06, 2020 Pasi Gjykata Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçit dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, ka reaguar juristi Vigan Qorrolli. Qorrolli përmes një postimi në Facebook, ka shpjeguar detaje nga aktakuza e ngritur ndaj Thaçi ...

Read More »