Home / Author Archives: admin (page 6)

Author Archives: admin

Mit’hat Bej Frasheri i vuri vetes damken e vulen e tradhetise kombetare me doren e vullnetin e tij !

Mirela Jubani Shkrruan; Mirela Jubani Cfare do te kishte ndodhur me Shqiperine nese do te kishte fituar Balli Kombetar me ne krye Mit’hat Frasherin si kryebashkepunetor i nazifashizmit me fqinjet tane antishqiptare deri ne genocid e toke te djegur shqiptare ...

Read More »

Haxhi….tenderi, zbardhet pazari për votën vendimtare për qeverinë Hoti

Presioni ndaj deputetëve nga të ‘fortët’ e partive për të votuar një iniciativë, ligj apo emërimin e një personaliteti në pozitë të caktuar, po vazhdon të jetë praktikë e njohur në Kosovën e pasluftës. Rasti i fundit ndodhi në fillim ...

Read More »

AVENTURAT E ODHISEUT!

  Jemi më 1968, xhirohet filmi “AVENTURAT E ODHISEUT”, ku Irena Papas (Penelopa) dhe Bekim Fehmiu (Odhisea), luajnë rrolet kryesore. Në kohë pauze, disa gazetarë i kishin parë se si të dy komunikonin në një gjuhë krejtësisht të huaj për ...

Read More »

Kurti merr pjesë në një debat në Greqi, flet për qeverisjen e tij

 2 Gusht 2020 Kryetari i LVV-së, Albin Kurti, ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në Symi Symposium, i cili u mbajt për 22-ën herë, kësaj radhe në Athinë të Greqisë, transmeton Klan Kosova. “Pandemia: Bota pas COVID-19″ ishte ...

Read More »

Ja pse Rusia e do Mitrovicën, ky është kushti për Serbinë që përplas Gjermaninë dhe Rusinë

August 2, 2020 Avokati i njohur nga Shqipëria, Spartak Ngjela, përmes një postimi në facebook, ka treguar arsyet që sipas tij Rusia e do Mitrovicën. “Mitrovica është një burim i konsiderueshëm minerar. Kurse Rusia e do Serbinë në BE. E ...

Read More »

Kurti: Nëse çlirohet prej të korruptuarve, Kosova bëhet si Zvicra

01/08/2020  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar shtetin zviceran me rastin e Ditës Kombëtare të Zvicrës. Po ashtu, thotë se ka ardhur koha që Zvicrën ta shohim, jo më si destinacion mërgimi, por si model zhvillimi për vendin ...

Read More »

TUFA E EGËR E ISA MUSTAFËS RREMBEU PUSHTETIN!

Afrim Caka Jusuf Buxhovi! Dëmi që PDK-ja, LDK-ja dhe AAK-ja ia kanë bërë Dardanisë është shumë i madh… • • • • Shporru Isa Mustafa plaku i Prapashticës me shkopin tënd të kobshëm! Ai premtimi i famshëm gjatë zgjedhjeve “Beso” ...

Read More »

“Dashuria” e Evropes dhe kanibalizmi fqinjeve !..

Shkruan Akademiku: Hakif Bajrami – Komandanti i ushtrise se trete serbe, Gjeneral Bozhidar Janku i kerkon Gjeneralshtabit te tij 20.000 bajoneta te reja, sepse ushtareve te tij u ishin demtuar bajonetat ne treven Llapit duke i therrur shqiptaret nga djepi ...

Read More »

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka refuzuar ta takojë koordinatorin shtetëror për dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hysenin!

Rifat Buzuku Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka refuzuar ta takojë koordinatorin shtetëror për dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hysenin, mësohet nga burime diplomatike në Washington. Ky reagim i zyrtarit të lart ka qenë i pritur, sepse një diplomatë i rangut ...

Read More »