Home / Author Archives: admin (page 50)

Author Archives: admin

Qeveria Kurti do të vazhdojë të funksionojë, nuk do të ketë qeveri mes LDK-së, AAK-së e NISMA-s – zbulohet pse nuk do të realizohet plani i Isa Mustafës

“Nuk do të mund të pritej formimi i Qeverise së re në javën e ardhshme madje as brenda disa muajve në vijim. Së pari, Albin Kurti si lider i subjektit politik të parë në këtë legjislaturë, nuk obligohet me asnjë ...

Read More »

JASHARI: PDK PO SHFRYTËZON SITUATEN EMERGJENTE PËR POENA POLITIK, KJO ËSHTË E ULËT

April 11, 2020 Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka komentuar ndihmën që i është bërë qytetarëve të komunës që ai e drejton nga Partia Demokratike e Kosovës. Jashari ka thënë se ...

Read More »

Kreu i Postës Laert Duraj 534 mijë euro tokë, godinë 950 mijë euro, biznes 850 mijë euro dhe 5 shtëpi, si e rrëzoi djalin e tezes së Monikës

14/04/2020    Kreu i Postës Laert Duraj 534 mijë euro tokë, godinë 950 mijë euro, biznes 850 mijë euro dhe 5 shtëpi, si e rrëzoi djalin e tezes së Monikës Posta Shqiptare perandori korrupsioni dhe objekt sherri mes ‘qenve’ të politikës ...

Read More »

Eliot Engel dhe Bob Menendez i shkruajnë Mike Pompeos: Administrata Trump po përdor “dorë të fortë” ndaj qeverisë së Kosovës

Përparim Isufi 14.4.2020 – Përfaqësuesi Eliot Engel, Kryesues i Komitetit për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, dhe Senatori Bob Menendez, anëtar i Senatit Amerikan, i kanë bërë thirrje të hënën Administratës së Presidentit Trump që ta vazhdojnë mbështetjen ...

Read More »

Akuzon profesori : Presidenti Hashim Thaçi shkelësi më i madh dhe uzurpatori i Kushtetutës

14 prill 2020 “Presidenti me njerëzit e vendosur në ekzekutiv, në legjislativ dhe në gjyqësor, ka arritur të bëhet mbret në shtetin e shkatërruar të Kosovës. Tash nuk funksionon asgjë në fushën juridike. Edhe vetë Gjykata Kushtetuese është shndërruar në ...

Read More »

Valdete Daka akuzohet për falsifikim të votav

NGA ALBULENA JAHAJ  MË 19 NËNTOR 2019  Valdete Daka KQZ ka lejuar vjedhjet dhe blerjet e votave Mundësia që vendi të shkoj përsëri në zgjedhje ka bërë që të ketë reagime të shumta se duhet apo jo të mendohet për zgjedhje. ...

Read More »

Ekskluzivisht për MekuliPress flet Agim Doçi: Me gurët që është goditur Albin Kurti do të mund të ndërtohen 100 kisha

April 14, 2020 Intelektuali dhe autori shqiptar i më shumë se 600 këngëve, Agim Doçi në një intervistë ekskluzive për të pavarurën MekuliPress, ka folur mbi situatën aktuale politike e shoqërore në të cilën ndodhet shoqëria shqiptare në tërësi. Në ...

Read More »

Ministri i Financave: Sot nga diaspora na erdhën 83,304 euro donacione

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka thënë se ndihma nga diaspora gjatë 24 orëve të para pas hapjes së fondit është mjaft e madhe.Bislimi, në RTV Dukagjini ka thënë se ka një mobilizim të madh nga ...

Read More »