Home / Author Archives: admin (page 5)

Author Archives: admin

Gjenocidi serb ndaj shqiptarëve

SPASTRIMET ETNIKE DHE GJENOCIDI SERB NDAJ SHQIPTAREVE TË SANXHAKUT TË NISHIT Akademik Jahja Lluka Pastrimi etnik dhe Gjenocidi Serb ndaj Shqiptareve te Sanxhakut te Nishit ishte i planifikuar per krijimin e Serbise se Madhe qe nga projekti i Garashaninit. Ky ...

Read More »

Publicisti nga Kosova bën deklaratën E FORTË: Ditët e fundit janë vrarë njerëz. Ish-luftëtari i UÇK-së u dogj në makinë, Haga e thirri si dëshmitar

28 Qershor, 2020 Publicisti nga Kosova Enver Robelli ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, lidhur me thirrjen në Hagë të Hashim Thaçit e Kadri Veselit, për krime kundër njerëzimit. Robelli ka thënë në emisionin e Eni Vasilit ...

Read More »

OBJEKTIVI FINAL I SHQIPTARËVE: BASHKIMI KOMBËTAR!

Gjon Bruçi 27 Qershor 2020 Në luftë, veçanërisht kur ajo bëhet për Atdheun, dalin në pah vlerat e vërteta të qytetarit, shumica e të cilëve marrin në sy edhe aktin final të jetës. Ndërsa në paqe lulëzojnë të gjitha “sëmundjet”, ...

Read More »

Shqiptarët e veriut në Kuvend: 21 vjet pas luftës Serbia po bën kolonizim masiv në këtë pjesë

  PRISHTINË  26 QER 2020 Nga Albana HajdariShkarko Videon HD Për herë të parë pas 21 vjetësh përfaqësues të Këshillit të Lagjes së boshnjakëve në Mitrovicë kanë raportuar në Komisionin për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të ...

Read More »

BETEJA E KOSOVËS 15 QERSHOR 1389, TË GJITHË KUNDËR, PERANDORISË OSMANE, RREZIKUT TË PËRBASHKËT

Beteja e Kosovës u zhvillua në rrethinë të Prishtinës, Kosovë në vitin 1389 ndërmjet një koalicioni ballkanik, dhe Perandorisë Osmane. Depërtimi i vrullshëm i osmanëve në Ballkan tronditi elitën politike drejtuese shqiptare dhe atë të vendeve fqinje. Të ndodhur përballë ...

Read More »

Filozofi i shkolluar në Paris, Elvis Hoxha, zbulon rolin e motrës së Gent Cakajt në rënien e Qeverisë Kurti dhe në instalimin e Qverisë së kurdisur Hot

 28,06, 2020 Këshilltari politik i ish-kryeministrit Albin Kurti, filozofi Elvis Hoxha, ka zbuluar për opinionin se cili është roli i kryediplomatit shqiptar, Gent Cakaj dhe i motrës së tij në komplotin kundër Qeverisë Kurti, e cila punon si gjykatëse në ...

Read More »

Shkruan: Avdi Ibrahimi Në kurth ishte kapur bishti i një gjarpëri! -Tregohet se një minush nga vrima e murit po shikonte se si fshatari me gruan e tij po ngre një kurth minjësh. I trishtuar minushi doli në oborr për ...

Read More »

Albin Kurti e shpëtoi Kosovën nga copëtimi i metejshëm:Grenellit dhe Kosnetit u erdhi goja: Jemi kundër copëtimit të Kosovës!

 27,06, 2020 Falë rezistencës së tij, tani Grenellit dhe Kosnetit më në fund u erdhi goja: Jemi kundër copëtimit të Kosovës! Pse nuk e thanë para dështimit të takimit të Uashingtonit? Nēse nuk ishte e rëndësishme atëherë kur Kosova dhe ...

Read More »

Avokati i njohur: Vuçiq është akuzuar nga Tribunali i Hagës për krime, shtypi gjerman e quan sukses anulimin e takimit në SHBA

28 ,06, 2020  Aleksander Vuçiq   Avokati i njohur nga Shqipëri dhe njohësi i çështjeve politike në rajon, Spartak Ngjela, në një shkrim të tij në Facebook shkruan se shtypi  gjerman e quan sukses shqiptar prishjen e takimit Kosovë – ...

Read More »