Home / Author Archives: admin (page 4)

Author Archives: admin

Edi Rama në Prishtinë: Si “pajtimtar” apo si ngatërrestar?!

29,06, 2020 Nga Enver Bytyçi Sot dhe nesër Edi Rama është në Prishtinë. Pasi marsin e këtij viti injoroi një letër të homologut të tij, Albin Kurti, për një takim midis tyre për përballimin e pandemisë, një akt-akuzë ndaj Hashim ...

Read More »

Nè letrèn qè Ilir hoxha i drejtonte Kancelarive tè botès e Kryministrit shqiptar ndèr tè tjera thuhet !

Riza Sinani -Besoj se e gjithè bota e mori vesht sot se fandromat fashiste tè Erion Veliajt kishin zaptuar shtèpinè e Familjes sè Enver Hoxhès . Vallè kèta fashistè tè rinj kujtojnè se me fandroma do zhdukin gjurmèt e Enver ...

Read More »

Qorrolli: Fjalimi i Edi Ramës patetik

30,06, 2020 Analisti politik, Vigan Qorrolli, vizitën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në Kosovë, e quan histerike. Ndërsa për protagonistin e vizitës, Edi Ramën thotë se patetizmi i tij është unikal, i papërsëritshëm dhe krejtësisht i veçantë. Ndërsa përmend ...

Read More »

Deutsche Welle: Thaçi Shpresonte Që Uashingtoni Do Ta Shpëtonte?

 27,06, 2020 Disa media e panë atë si një mundësi të shkëlqyeshme për Kosovën. Michael Martens, një gazetar në Frankfurter Allgemeine Zeitung, bisedoi javën e kaluar me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi – për dialogun me Serbinë, veçanërisht për takimin ...

Read More »

Gruaja më e bukur në botë, princesha egjiptiane me origjinë nga Korça

28/06/2020  Panteoni i bukurisë femërore të shekullit XX nxori në pah disa gra të bukura që asnjë shekull pasardhës nuk ka për ta zbehur bukurinë e tyre. Ato janë bërë simbol i bukurisë femërore dhe emrat e tyre qëndrojnë më ...

Read More »

70 % e ndihmave financiare të Fondit “Vendlindja thërret”, u janë dorëzuar Xhavit Halitit, Azem Sylës, Hashim Thaçit

Ibrahim Kelmendi  28,06. 2020 KOHA PËR REFLEKTIM E POZICIONIM TË DINJITESHËM Ish-pjesëtarë të UÇK-së dhe qytetarë përkrahës të saj, ju lutëm të pozicionoheni PËR UÇK-në e Adem e Hamzë Jasharit, Zahir Pajazitit, Adrian Krasniqit, Luan, Shkëlzen e Enver Haradinajt, Ilir ...

Read More »

Vendimet e reja të qeverisë për pakicat kombëtare, Sabit Brokaj: Janë të rrezikshme, cenojnë stabilitetin e shoqërisë

28 Qershor, 2020 Ish-ministri socialist i Mbrojtjes, Sabit Brokaj, ka komentuar  dy projektvendimet e Ministrisë së Brendshme për pakicat kombëtare mund të çojnë në destabilizimin e shoqërisë shqiptare, ndërsa sjell në vëmendje problematika të shumta të krijuara me vendet fqinje, ...

Read More »

Irani u rrëmben çiftelinë shqiptarëve në Unesko!

29/06/2020 Nga Azgan Haklaj Hienat pansllave e neootomane vazhdojnë sulmin kundër simboleve kombëtare dhe grabitjen e trashëgimisë shpirtërore me synim shterrimin e identitetit kulturor të Kombit Shqiptar. Serbët rrëmbyen lahutën, Irani po grabit çiftelinë, grekët po vjedhin llautën, malazezët synojnë ...

Read More »

I shembën shtëpinë tek ish-Pularia, Ilir Hoxha i shkruan Ramës dhe ambasadorëve: Na nxorën me dhunë, reliket e Enverit ishin brenda…

 29/06/2020  Për shkak të punimeve që po kryhen tek Unaza e  madhe në Tiranë, policia ka nxjerrë nga banesa djalin e madh të ish diktatorit Enver Hoxha, Ilir Hoxhën dhe familjen e tij, pasi shtëpia e tyre preket nga ky ...

Read More »