LAJME
Home / Author Archives: admin (page 30)

Author Archives: admin

Rreziku nga qasja se Vuçiqit “duhet me i dhënë diçka”

 08/05/2020 Shkruan: Shemsi Syla Ka së paku tri vite që presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përsërit refrenin e tij se në bisedimet Kosovë-Serbi nuk mundet që dikush t’i marrë të gjitha, e dikush asgjë. Kjo kërkesë e tij, e përsëritur ...

Read More »

Kurti: Ja si e mora vesh për marrëveshjen sekrete Thaçi-Vuçiq

 08/05/2020  Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar në emisionin “Opinion” se ambasadori Grenell, i dërguar i posaçëm i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi është keqpërdorur nga presidenti Thaçi dhe Vuçiç. Mes presidentëve të dy vendeve ka nëj ...

Read More »

EDI RAMA NUK ESHTE PERSON PRIVAT

May 7, 2020 Nga BEDRI ISLAMI Nuk më intereson fare se për çfarë do të flasin sonte në Syri TV blu, shefi i qeverisë Edi Rama dhe gazetari kontravers Çim Peka. Kjo është një temë që u takon atyre dhe ...

Read More »

Vetëvendosja do të fitojë 59 deputetë në zgjedhjet e ardhshme, deklaron z.Bislimi

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka thënë se partia e tij, Lëvizja Vetëvendosje, sipas sondazheve të fundit, nëse vendi shkon tash në zgjedhje, do të fitonte 59 ulëse në Kuvend të Kosovës. Madje kjo, sipas Bislimit, pa llogaritur ...

Read More »

‘PAN dhe Pronto mafia u bënë bashkë për ta rrëzuar Qeverinë Kurti’, pse pikërisht Mustafa i bashkoi ata

Gjatë ditës së djeshme është nënshkruar koalicioni mes LDK dhe AKR, është nënshkruar marrëveshja për koalicion mes LDK-së dhe AAK-së, të cilat pritet të qeverisin bashkë, teksa kësaj të fundit do t’i përkasin 4 ministri, edhe ajo e Punëve të ...

Read More »

Qeveria Gjermane e quan të vdekur idenë për korrigjim kufijsh e shkëmbim territoresh

 07/05/2020 Nga Qeveria gjermane që drejton kancelarja Angela Merkel thonë se mbështesin dialogun e drejtuar nga Bashkimi Evropian dhe se janë për një marrëveshje, e cila është në të mirën e serbëve dhe shqiptarëve dhe që nuk cënon stabilitetin e ...

Read More »