LAJME
Home / Author Archives: admin (page 227)

Author Archives: admin

(Vet)Vrasja që ka tronditur Kosovën

Mjekësia ligjore dhe Prokuroria e Kosovës ka nisur hetimet për të sqaruar vdekjen e dyshimtë Sekretarit Organizativ të Vetëvendosjes, Astrit Dehari. Dehari, që po mbahej në paraburgim në Prizren, ka ndërruar jetë në pasditen e sotme në rrethana ende të ...

Read More »

KOSOVA PËRBALLË DESTRUKSIONIT SERB

Uashingtoni dhe Berlini duhet të kërkojnë nga Beogradi:  ta shlyejë Kosovën nga kushtetuta e Serbisë;  të mos veprojë në skenën ndërkombëtare për parandalimin e njohjes së Kosovës nga vendet të cilët akoma nuk e kanë njohur;  të ...

Read More »

GABOI KRYEMINISTRI SHQIPTAR EDI RAMA

Xhevat Gjini  (Nuk mori pëlqimin e Hoxhajt,  Buzhalës,  Pallaskës dhe sojit te tyre jugokosovarë, për të folur në emër të  Kosovës  së tij!) Shqiptarët e gjithe Shqiperise së katër vilajeteve në Iliri (Ballkan) që nga Shpallja e Pavarësise së Shqipërise ...

Read More »