Home / Author Archives: admin (page 2)

Author Archives: admin

“Gjarpri në aksion…”, çka po paralajmëron deputetja e VV-së?

 5 PRILL 2020 Hashim Thaçi   Federata Evropiane e Gazetarëve (EFJ) ka akuzuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandar Vuçiq se po tentojnë të nxisin tensione për interesa të tyre. Sekretari i Përgjithshëm i EFJ-së, Ricardo ...

Read More »

Pasuria e fshehur e katër liderëve: Kadri Veseli 100 milionë, Thaçi 80, Limaj 82, dhe Ramushi 68 milionë dollarë!

1 SHKURT 2020 FOTO GALERI Thaçi, Haradinaj, Veseli, Limaj   Një gazetar nga Kosova e ka komentuar një informacion që mban shenjën si dokument topsekret, i cili bart informacionet për pasuritë e fshehura në Bankën e Qipros të katër liderëve ...

Read More »

Mosrespektimi i vlerave demokratike në Kosovë nga ambasadori Richard Grenell

 March 29, 2020 MA Agim Aliçkaj* Letër e hapur Presidentit Amerikan Donald J.Trump I nderuari Zoti President Trump, Më vjen shumë keq, që më duhet të ju drejtohem për një çështje krejt tjetër, në këto momente të vështira, kur jeni ...

Read More »

Kurti shkon në RTK pa paralajmërim, flet me Drejtorin e Përgjithshëm

April 5, 2020 Pas përplasjeve të ditëve të fundit Kryeministri Albin Kurti ka shkuar në objektin e Televizionit Publik. E ka takuar Drejtorin Gjeneral të RTK’së, Ngadhnjim Kastratin. Për këtë vizitë s’kishte njoftuar Qeveria dhe as Vetëvendosje. RTKlive shkruan se ...

Read More »

ANALIZA/ Politikanët me mentalitet të një fshatari mesjetar prishin një shtet

Nga: Dilaver Goxha April 5, 2020 Politikanët me mentalitet të një fshatari mesjetar prishin një shtet Dilaver Goxha Duke ndjekur zhvillimet politike në Kosovë këto gjashtë muaj, prej 6 tetorit 2019 e deri sot, veçanërisht debatet e zhvilluara në séancat ...

Read More »

Kadri Veseli car llazarin nuk e solli Albin Kurti në Mitrovicë por ata që ishin në pushtet që 20 vjet

Shatorja e Car Llazarit në Mitrovicë. Kadri Veseli sot paska thanë: “Qeveria në ikje po e rrezikon sovranitetin e veriut të Kosovës”.Bash këto ditë të pandemisë boterore. Kadri Veseli thuaji këtij populli së kush e pruni Car Llazarin në Mitrovicë,gjithesi ...

Read More »

Konjufca vendos ta kthejë në shtëpi familjaren e Kadri Veselit

Arta Sopi 01.4.2020  Në mesin e diplomatëve të cilët pritet të përfundojnë misionin e tyre diplomatik është edhe Ajmane Veseli, e cila është martuar në familjen e gjerë të kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Ajmane Veseli, e cila mban gradën ...

Read More »

“DER STANDARD”, “Krahu I Dinozaurit” I LDK-Së Isa Mustafa I Gatshëm Për T’ia Kënaqur Apetitet Serbisë Sipas Propozimit T’Grenellit

23.03.2 PËRFUNDIMI I QEVERISË NGA GAZETA AUSTRIAKE “DER STANDARD” ANALIZA 20 Mars 2020 10:25 E përktheu : Lirim Gashi I dërguari i SH.B.A. Ambasadori i Trumpit për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë dëshiron ta arrijë një marrëveshje me çdo çmim. ...

Read More »

“Të frikësuar nga puna e Kurtit, politikanët e korruptuar u bënë bashkë e na rrëzuan”

April 4, 2020 Luan Dalipi, shefi i stafit të kryeministrit, thotë se mocionin për rrëzimin e Albin Kurtit e kanë organizuar disa politikanë të korruptuar të cilët u frikësuan nga procesi i vetingut dhe nga puna e mirë që sipas ...

Read More »

Agim Kasapolli ekskluzivisht për MekuliPress: “Nuk e pranoi Hashim Thaçin si president të vendit tim – Kam përcjellë 8 olimpiada me mbi 1600 komentime nga ngjarjet më të mëdha sportive botërore – Në 2005 më larguan nga RTK, me arsyetimin se nuk jam gazetar i aftë për ta kryer punën!”

April 4, 2020 Në një intervistë ekskluzive për “MekuliPress”, gazetari i sportit, Agim Kasapolli, argumenton për vështirësitë e mëdha që pamundësojnë që të lëvrohet një gazetari e mirëfilltë, e drejtë dhe etike. Z. Kasapolli në këtë intervistë, dhimbshëm, sqaron për ...

Read More »