Home / Author Archives: admin (page 177)

Author Archives: admin

Sulmohet prof. Dr. Sinadinovski

Sipas agjencive të ndryshme të lajmeve, sot është sulmuar fizikisht prof. Dr. Branko Sinadinovski, themeluesi i Bashkësisë Fetare të shqiptarëve ortodoksë dhe i Kishës Ortodokse Shqiptare në Maqedoni. Brankoja, viteve të fundit, ka qenë i angazhuar dhe shumë i përkushtuar ...

Read More »

Shpalosje kujtimesh

Shpalosje kujtimesh në valën e luftës për liri e bashkim kombëtar (Fragment i shkurtër nga libri në dorëshkrim me kujtime.) Nga autori: Avdi Ibrahimi Nëse nuk gabohem me atdhetarin Zaim Beqiri nga Tetova, jam njohur nëpërmjet Fatos Aliut, jemi takuar ...

Read More »

Cilat ishin aspiratat e kosovarëve?

Cytje nga një konferencë për shtyp e Abdullah Hotit e mbajtur më Shkruan:Sylejman Krasniqi Prishtinë 18 shkurt 2018 Abdullah Hoti iu kundërvu kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në fjalën e ti përshëdetëse për dhjetëvjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës ...

Read More »