Home / Author Archives: admin (page 161)

Author Archives: admin

Medai Shaholl i SUKSESET E DUI -t! rrëfejnë bulevardi Këto ditë vjeshte, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të Maqedonisë, partitë politike shqiptare si zakonisht mbledhin aktivistët dhe militantët e tyre për të promovuar dhe propaganduar programet e tyre ...

Read More »

XHAFERI E HUMBI SIMITEN!

XHAFERI E HUMBI SIMITEN! Medai Shaholli Pas dështimit dhe debaklit me zbatimin e MO tashmë të ngordhur, Musa Xhaferi “ka humbur simiten”, dhe pritet që prokuroria speciale të jap mandatën për t’ia vënë prangat. Ashtu siç bëjnë të ditur mediet ...

Read More »

NJË SHQIPONJË QË MBAJË NË ZEMËR…

ig Shkruan: Sotir  Kosta  NJË SHQIPONJË QË MBAJË NË ZEMËR… Shqipëri, moj nënë e madhe,  këndo këngë  e harro halle,  Si flori të rrjedh nga zemra,  aty loti , aty kënga… Njëmijë këngë do këndoja, sa të isha,  sa të ...

Read More »

Historiani grek trondit Athinën

I sollët grekët ardhacakë nga Anadolli dhe dëbuat çamët shqiperiajone July 14, 2016 CAMERIA, Dossier, HISTORI Comments Shperndaje: Historiani-grek-trondit-Athinën Kështu u shpreh për CNN grek më 12 qershor Konstandinos Tsitselikis, eksperti i pakicave etnike dhe profesor i historisë ballkanike, sllavëve ...

Read More »

Sherr në mes të Rusisë dhe Norvegjisë!

Gëzim Mekuli Sherr në mes të Rusisë dhe Norvegjisë: Për vetëm 1 centimetër duhet të zhvendoset rrethoja milionëshe kufitare. Oslo. 30.09.2016 Kufiri shteterorë në mes të Rusisë dhe Norvegjisë duhet të zhvëndoset për 1 centimetër. Në një takim në Kirkenes, ...

Read More »

“Moj e Burak More”

“Moj e Burak More”, çfarë fsheh historia e këngës 600-vjeçare shqiptare Hijet e ShqipërisëTelegrama Nga Media 3 javë më herët0 Sipas filologut arbëresh, Dhimitër Kamarda, kënga e ka origjinën tek arbëreshët e Italisë, të cilët sipas studimit të tij, u ...

Read More »