Home / Author Archives: admin (page 150)

Author Archives: admin

Agolli e vlerësonte Albin Kurtin!

 E premte, 03 Shkurt 2017   Në një intervistë për gazetën Shekulli, ndër tjerash, shkrimtari e poeti i shquar shqiptar, Dritëro Agolli, i cili vdiq sot në moshën 85-vjeçare, ishte pyetur edhe për politikanin e brezit të ri që ai ...

Read More »

PRAGMATIZMI I DUI-t !

Medai Shaholli 31/01/2017 Të dielën në mesnatë ishte afati i fundit  për formimin e qeverisë së re dhe kjo e drejtë kushtetuese dogj, pasi kryesia e DUI-t hezitoi të merrte një vendim për po ose jo drejtuar mandatarit Nikolla Gruevski ...

Read More »

“Katundarët politik”

Gëzim Mekuli 30-01-2017 Debat i ulët, e jologjik, është duke u zhvilluar në mediat shqipe. Për ecajaket politike të shqiptarëve në Maqedoni po mbizotron mendimi, dhe po ndërtohet përshtypja politike, se shqiptarët dhe partitë politike shqiptare në Maqedoni po synojnë ...

Read More »