Home / Author Archives: admin (page 130)

Author Archives: admin

Demarkacioni s’kalon për asnjë çmim

  23.02.2017 Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje! (LV), Donika Kadaj-Bujupi, ka bërë me dije se kjo lëvizje do ta kundërshtojë fuqishëm rikthimin e demarkacionit në Kuvend. Ajo ka thënë se versioni aktual i demarkacionit me Malin e Zi nuk do të ...

Read More »

Letër publike popullit të Kosovës 08.01.2017 Prof. Dr. Hakif Bajrami Popullit t’i thuhet e vërteta “Popull i nderuar, pushteti që të rrenë nuk të duhet fare. Ndërroje!” / Çarli Çaplini Kemi luftuar kundër Serbisë okupatore, por prapë politikanët servilë na ...

Read More »

Donald Lu parlajmëron skenarin kroat dhe rumun në Shqipëri, burg për zyrtarët e lartë të korruptuar; dridhen Berisha dhe Meta December 8, 2016 Ambasadori amerikan flet shqip dhe qartë në të gjitha artikulimet e tij në takime, në biseda por ...

Read More »