Home / Author Archives: admin (page 129)

Author Archives: admin

VEPRIMTARIA E GISHTAVE TË DORËS

Kurorëzimi e ka origjinën qysh prej Egjiptit të lashtë, në të cilën për herë të parë nis përdorimi i unazës së fejesë dhe martesës. Qysh atëherë unaza filloi të vihej në gishtin e dorës së majtë të nuses, me anën ...

Read More »

Dy standartet e gjykatave të EULEX-it

Dilaver Goxhaj Sikundër është bërë e njohur, më 27 maj 2015 gjykata e EULEX-it në Mitrovicë dënoi më 12 vjet burgim ish-komandantin e Zonës së parë Operative të UÇK-së, Sami Lushtaku, me motivacionin “është fajtor sepse i mori jetën një ...

Read More »