Home / Author Archives: admin

Author Archives: admin

”Ditën më të zezë Kosovës ia kanë sjellë vetë udhëheqësit e saj”

Shkruan:Akademik Abdulla Mehmeti “Sipas kushteve që parashtron pala serbe në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, përvesh shkeljeve të rënda të kushtetutës, cenimit të sovraniteti dhe integritetit territorial të shtetit të Kosovës, synohet përfundimisht shpërbërja nga brenda e shtetit ...

Read More »

PRESIDENTI ILIR META DEKORON PRENK CALIN

Aktiv

Shkruan: Dilaver Goxhaj Nga gazeta “Dita”, datë 25 shtator 2021, mësojmë se “Gjatë një veprimtarie zhvilluar këtë të premte në Shkodër, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nderoi me titullin “Nderi i Kombit” Prek Calin. Dekoratën e lartë, Meta ia dorëzoi ...

Read More »

Ju, Baca Adem Demaçi, Jeni A-ja dhe ZH-ja e Lirisë sonë…

Shkruan: Ragip Sallova Ju, i biri i popullit Shqiptar, që kurrë nuk lakmove pasuri po tërë jetën ia kushtove popullit vetëm te jetë i lirë dhe i bashkuar. Ju, baca Adem Demaçi, që kurrnjëherë nuk ju përkule armikut edhe atëherë ...

Read More »

Rreth librit të autorit Xhemil Zeqiri me titull “Arsyetimi të çon pranë së vërtetës”

Shkruan: Shpresa Bajraktari Dt. 24 /9/021 Karpen Kavaj Duke lexuar librin e autorit të mirënjohur, Xhemil Zeqiri, me titull “Arsyetimi të çon pranë së vërtetës” të bën të mendosh, që edhe pse në këtë kohë pa kohë ka shqiptarë të ...

Read More »

Mediu met Kroate Tregojne Se Si Hashim Thaci Avdullah Hoti Dhe Edi Rama Me Nje Nenshkrim ”Trondites” I’a Rregulluan Serbise Marredheniet Me SHBA-Ne

Aktiv

Votat i marrin prej kosovareve, por a janë Hashim Thaçi dhe Abdulla Hoti politikanet me te suksesshem qe ka pasur ndonje here Serbia? Kjo eshte dile ma që e kanë ngritur disa mediume në Kroaci, në komentet e botuara në ...

Read More »

Skena e marrëdhënieve ndërkombëtare dhe aktorët e saj, jo gjithmonë japin shfaqjet e vërteta apo ato që duhen shfaqur!

Shkruan: Arflet Selmani Ka ndodhur shumë herë që publikut të gjerë t’i servohen të tjera çështje ne vend të të tjerave, ose çështja e njëjtë po me petk tjetër. Sepse, njerëzit janë më të prirur ta besojnë atë që shikojnë ...

Read More »

SI U SHNDËRRUA GURINA (GURI YNË) NË GEORGIE E GURGISTAN

Shkruan: DR.Prof. Abdulla Mehmeti 22.IX.2021- Tetovë (Emri i këtij shteti (edhe i banorëve të tij shumicë) përdoret edhe si GRUZIA dhe GRUZIANË, një formë e shtrembëruar e emërtimit GUR+ZI (tokë e zezë, gur+zi, ngjashëm si edhe Deti i Zi në ...

Read More »

SHQIPTARET NE MAQEDONI JANE MBI 44 PERQIND, PUSHTETI POLITIK TENTON TE PERJASHTOJE DIASPOREN NGA RREGJISTRIMI REZIDENT! KETYRE INTRIGAVE POLITIKE U KA ARDHUR FUNDI

 Shkruan: Sulejman Abazi I dashur Zajev, te ka mberthyer makthi, sepse sipas te dhenave paraprake deri tani te dalin mbi 44 perqind shqiptar ne shtetin artificial. Normal qe nuk te intereson rregjistrimi i Diaspores si rezident, sepse ajo t’i permbys ...

Read More »

“Njesitet speciale” të Vuçiçit në mediat shqipe të Tiranës e të Prishtinës

Shkruan: Gëzim Mekuli “Njesitet speciale” të Vuçiçit në mediat shqipe të Tiranës e të Prishtinës Përsëri gjenerata të reja, të pafajshme, po na rriten nën dhunën verbale e fizike të Serbisë. Po mbronë Kosova kushtetutën e vet, kufirin e shtetit ...

Read More »

Shtator, 22, 2021 Ish-komandanti i Zonës Opreative të Drenicës dhe i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, njëherët ish- diplomati, Sylejman Selimi e ka ripohuar se kryeministri aktual Albin Kurti ka qenë pjesë e UÇK-së, transmeton Kosova Post. Selimi poashtu kujtoi, ...

Read More »