Home / Lajme / Albin Kurti: Populli im i dashur, Ja çka do të ndodhë në Uashington më 27 qershor

Albin Kurti: Populli im i dashur, Ja çka do të ndodhë në Uashington më 27 qershor

Lideri i Vetëvendosje, Albin Kurti edhe sot ka komentuar takimin e 27 qershorit në Shtëpinë e Bardhë midis krerëve më të lartë shtetëror të Prishtinës dhe Beogradit.

Kurti përmes një postimi në rrjetet sociale ka theksuar se data 27 qershor e takimit është pas zgjedhjeve që mbahen në Serbi dhe vizitës që presidenti serb e ka në Moskë për të takuar me presidentin Putin.

Ja postimi i plotë i Kurtit:

Rifillimi i dialogut po i përshtatet kërkesave të Serbisë, si në kohë ashtu edhe në përmbajtje. Data 27 qershor e takimit është aty sepse vjen pas datës 21 qershor kur mbahen zgjedhjet në Serbi dhe datës 24 qershor kur Vuçiq shkon në Moskë për t’u takuar me Putinin.

Në anën tjetër, që Serbia të jetë e kënaqur, u sajua një qeveri koti në Kosovë e cila varet nga secili deputet i Listës Serbe, që hoqi reciprocitetin me Serbinë dhe ju zotua emisarit Grenell që nuk do të kërkojë a…

About admin

x

Check Also

Një lajm i gëzueshëm dhe historik për shqiptarët vjen nga SHTËPIA E BARDHË

Nga: Ramazan Bekteshi Një lajm i gëzueshëm dhe historik për shqiptarët vjen...