Home / Lajme / Albin Kurti menjëher paralajmëron këtë ndryshim rrënjësor në dialog

Albin Kurti menjëher paralajmëron këtë ndryshim rrënjësor në dialog

Albin Kurti si fitues i zgjedhjeve dhe në cilësinë e kryeministrit të vendit, ka paralajmëruar se vet në cilësinë e kryeministrit, do ta drejtoj dialogun me Serbinë, raporton Gazeta Online Veriu.info.

Dialogu, deri tani tha ai ka qenë pa parime, dhe Kosova tha se nuk ka qenë palë në këtë dialog.

Ai ka folur edhe për çeshtje tjera, duke përfshirë edhe bashkëpunimin me LDK-në për të cilën tha se do ta ket partner.

About admin

x

Check Also

Prof. Farudin Hoxha: Si i ndërtoi Shqipëria 650 diga në të gjithë vendin dikur

INTERVISTA/ Akademiku Farudin Hoxha, parashtron rrezikun që mund të vijë nga amortizimi ...