Fotografia e Shpresa Bajraktari Ruci
Fotografia e Shpresa Bajraktari Ruci
 Nga Shpresa Bajraktari Ruci

Enver Hoxha rron me mesimet e vepren e tij dhe do te rroje sa kombi i lashte shqiptare!

Askush ne historine e kombit shqiptare , nuk mund te matet e te krahasohet me Viganin Enver Hoxhen, per gjithcka ka bere dhe ka dhene per vendin e per kombin e tij.
Enver Hoxha eshte themeluesi, organizatori e udheheqesi i PKSH-se (PPSH).
Eshte udheheqesi, organizatori, komandanti strateg legjendar i LANC-it dhe i revolucionit popullor.
Eshte krijuesi e drejtuesi i pushtetit popullor te ri te tipit te diktatures se proletariatit.
Eshte burrshteti me i shquar ,vizionari dhe arkitekti me i madh i ndertimit te socializmit
Eshte themeluesi e Komandanti i Pergjithshem i Forcave te armatosura.
Enver Hoxha eshte nje personalitet i madh i komunizmit nderkombetar e i luftes clirimtare te popujve te shtypur.
Eshte figura historike gjigande e kombit, qe tere jeten e tij ia kushtoi pa rezerva, popullit, atdheut, Partise dhe ceshtjes se komunizmit.
Per kontributet e meritat e vecanta te tij, Enver Hoxha eshte vleresuar e shpallur nga komunistet e vertete dhe proletariati boteror nje klasik i marksizem-leninizmit dhe eshte radhitur me dinjitet perkrah Marksit, Engelsit, Leninit e Stalinit.
Sot shqiptaret e vertete jane te bindur ,se pa Enver Hoxhen nuk do te kishte pasur Parti te vertete Komuniste te Shqiperise (PPSH), nuk do te kishte fituar Lufta Antifashiste Nacionalclirimtare mbi pushtuesit nazifashiste e bashkepunetoret e tyre , nuk do te ishte vendosur pushteti i popullit ;
As nuk do te ishte mbrojtur liria e pavaresia e vendit; Nuk do te ishin arritur aq shume fitore socialiste per gjithe masat popullore ,ne arsim e ne kulture, ne shendetsi, ne bujqesi e ne industri;
Ne jeten shoqerore e ne sigurine e jetes se njeriut, te rinise, ne emancipimin e gruas e te familjes shqiptare;
Ne zhdukjen e gjakmarrjes ,e te se vjetres feudale e borgjeze, ne afirmimin e se rese socialiste ne çdo fushe.
Pa Enver Hoxhen nuk do te kishte as Shqiperi dhe as Kosove ;
Se do ta kishin copetuar dhe gllaberuar superfuqite e kohes, te Lindjes e te Perendimit!
Po te ishte Enver Hoxha sot ;
Shqiperia nuk do te ishte permbysur;
Por do te ishte e fuqishme edhe me shume!
Por fatkeqesisht Shqiperia e Enver Hoxhes nuk ekziston me ;
Se socializmi ne Shqiperi u tradhtua dhe u permbys me kunderrevolucion nga tradhetaret e brendshem me ndihmen e antishqiptareve nga jashte.
Sot vendi eshte kthyer ne nje vend borgjez , ku borgjezia kombetare e ajo nderkombetare bejne eksperimentet nga me te shemtuara , duke e trajtuar popullin si kope pa coban.
Reaksioni shqiptar ne pushtet ka 29 vjet ,qe nuk ka lene gje pa thene e pa bere kunder Enver Hoxhes dhe vepres se tij, duke perdorur akuza nga me monstruoze , per ta çrrenjosur nga mendja dhe shpirti i popullit.
Por kollosi i madh Enver Hoxha ,udheheqesi i madh i popullit eshte cimentuar thelle ne zemrat dhe mendjen e popullit ;
Duke mbetur TITAN.
Gjithcka pas permbysjes me tradheti te pushtetit te popullit ,u shkaterrua ne themele : ekonomia, shteti, morali, familja, uniteti i popullit, liria e pavaresia e vendit, rendi, drejtesia! Atdheu eshte shitur! Gjithcka e kane ne dore mafja e droges, boset e krimit te organizuar e te korrupsionit!
Oligarkia politike dhe financiare e shitur te te huajt, eshte pasuruar dhe jeton ne luks te papare duke grabitur djersen e popullit.
Masat e popullit te varfer ne fshat e ne qytet, qe askush nuk i llogarit , jetojne ne gjendje mizerabel.
Borgjezia, me politikat e tyre te deshtuara bertet , se fajin per gjendjen e mjeruar te popullit edhe pas gati 3 dekadash ;
Perseri e ka komunizmi dhe se lufta per dekomunistizimin e Shqiperise eshte neglizhuar?!
Sulmet, para se gjithash, drejtohen kunder Enver Hoxhes dhe mesimeve e vepres se tij.
Sot me dekretet e vendimet e papergjegjeshme te tyre kerkojne tu heqin titujt Enver Hoxhes dhe heronjeve te tjere te luftes Antifashiste Nac – cl dhe te punes madje duke kerkuar ti kriminalizojne shume komandate te luftes dhe kuadrove te punes,qe i kane sherbyer me devorshmeri popullit dhe atdheut ne Epoken Lavdimadhe Enveriane.
S’eshte ngopur akoma reaksioni me krimet qe ka bere kunder Enver Hoxhes dhe kunder Shqiperise??…
Por apsolutisht sado te perpiqet borgjezia dhe antishqiptaret te mohojne dhe te nxijne vepren vigane dhe Epoken lavdimadhe Enveriane ,nuk mund ta realizojne dot.
Aq me teper sot perballe politikave te tyre te deshtuara antipopullore dhe antikombetare qe ata ndjekin;
Vepra teorike dhe praktike e Legjendarit Enver Hoxha rron ;
Do te rroje sa vet kombi i lashte shqiptare.
Vepra e Enver Hoxhes qendron e lavdishme dhe e pavdekshme per te sherbyer si shkolle e madhe e komunizmit per zhvillim dhe progres shoqeror!

About admin

x

Check Also

Prof. Farudin Hoxha: Si i ndërtoi Shqipëria 650 diga në të gjithë vendin dikur

INTERVISTA/ Akademiku Farudin Hoxha, parashtron rrezikun që mund të vijë nga amortizimi ...