Home / Lajme / 4 Ish-Komandant të UCK-së, mshefin Parat e vjedhyara ne Bankat pro-Ruse ne Qypro!

4 Ish-Komandant të UCK-së, mshefin Parat e vjedhyara ne Bankat pro-Ruse ne Qypro!

Pasuria e fshehur e katër liderëve: Kadri Veseli 100 milionë, Thaçi 80, Limaj 82, dhe Ramushi 68 milionë dollarë!

Një gazetar nga Kosova e ka komentuar një informacion që mban shenjën si dokument topsekret, i cili bart informacionet për pasuritë e fshehura në Bankën e Qipros të katër liderëve më famoz në Kosovë, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Fatmir Limajt dhe Ramush Haradinajt.

Informacion burimor është një e re nga Peja Valentina T. Alijaj, sipas të dhënave në FB, e cila ka postuar vetëm foton pa e komentuar.

Pasuria e të katërve arrin në rreth 330 milionë dollarë amerikan vetëm në një bankë. Është interesant se njeriu më i pasur nga paratë e deponuara në këtë bankë është, Kadri Veseli me 100 milionë dollarë, pas tij radhitet i dyti Fatmir Limaj me 82 milionë dollarë, dhe me fare pak më pak miliona Hashim Thaçi zë vendin e tretë me afër 80 milionë dollarë, ndërsa i katërti por, po ashtu multimilioner i madh, Ramush Haradinaj me gati 70 milionë dollarë.

Pasuria e Hashimit vetëm në Bankën e Qipros, 78.900.538 afër 79 milionë dollarë

Pasuria e Ramush Haradinajt po në këtë bankë: 68.305.985 apo mbi 68 milionë dollarë

Pasuria e Kadri Veselit 98.780.687$ apo 99 milionë dollarë dhe

Pasuria e Fatmir Limajt 81.645.490$ afër 82 milionë dollar po në Bankën e Qipros.

“Per mu, edhe pse mund te jete genjeshter, apo fake neës, nuk e perjashtoj qe keta njerez I kane keto para. Madje besoj qe kane edhe me shume…”, ka shkruar gazetari Ardian Jasiqi, në postimin e tij në Fb të shoqëruar me foton me logon top sekret.

About admin

x

Check Also

Lëvizja VETËVENDOSJE Informon!

Lëvizja VETËVENDOSJE!  Shtetet e Bashkuara të Amerikës përsërisin qëndrimin se dialogu Kosovë...