Home / Opinion / Mediu met Kroate Tregojne Se Si Hashim Thaci Avdullah Hoti Dhe Edi Rama Me Nje Nenshkrim ”Trondites” I’a Rregulluan Serbise Marredheniet Me SHBA-Ne
Aktiv

Mediu met Kroate Tregojne Se Si Hashim Thaci Avdullah Hoti Dhe Edi Rama Me Nje Nenshkrim ”Trondites” I’a Rregulluan Serbise Marredheniet Me SHBA-Ne


Votat i marrin prej kosovareve, por a janë Hashim Thaçi dhe Abdulla Hoti politikanet me te suksesshem qe ka pasur ndonje here Serbia? Kjo eshte dile ma që e kanë ngritur disa mediume në Kroaci, në komentet e botuara në faqet e tyre, ku vazhdon te analizohet dhe komentohet marreveshja e Uashingtonit, Hoti Vuçiq.

Asnje poliitikan serb deri sot nuk ka siguruar 4 miliarde dollare për vendin e tij. Këtë e bëri kryeministri kosovar, Avdulla Hoti. Ai me nje nenshkrim hapi dyert për investime multimiliardeshe amerikane ne Serbi, por edhe për përmirësim të marredhënieve mes Serbise dhe Amerikes, thone ne mediat kroate.

Sipas tyre, me merite te Avdulla Hotit dhe me përkrahje të Hashim Thaçit e Edi Ramës, Serbia papritmas u be faktor nera jon dhe mik me SHBA-te. Në kurriz te Kosoves Serbia tani u be faktor pozitiv, duke mos pasur nevoje qe te heqe dore nga loja e dyfishte edhe me lindjen edhe me perendimin, theksojn mediat kroate.

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...