Home / Opinion / SHQIPTARET NE MAQEDONI JANE MBI 44 PERQIND, PUSHTETI POLITIK TENTON TE PERJASHTOJE DIASPOREN NGA RREGJISTRIMI REZIDENT! KETYRE INTRIGAVE POLITIKE U KA ARDHUR FUNDI

SHQIPTARET NE MAQEDONI JANE MBI 44 PERQIND, PUSHTETI POLITIK TENTON TE PERJASHTOJE DIASPOREN NGA RREGJISTRIMI REZIDENT! KETYRE INTRIGAVE POLITIKE U KA ARDHUR FUNDI

 Shkruan: Sulejman Abazi

I dashur Zajev, te ka mberthyer makthi, sepse sipas te dhenave paraprake deri tani te dalin mbi 44 perqind shqiptar ne shtetin artificial.

Normal qe nuk te intereson rregjistrimi i Diaspores si rezident, sepse ajo t’i permbys shifrat dhe planet.

Paske marre vendim qe mijera njerez ti lesh refugjat neper bote, pa atdhe dhe pa vatrat e tyre,

Trimeri e madhe kjo!!

Ky rezultat te con ne shume ndryshime te detyrueshme kushtetuese, qe ti Zajev nuk ke qejf t’i pranosh.

Por do ti pranosh se nuk ke rruge tjeter.

Nuk e mbulon dot me realitetin, dhe me dashje po e con shtetin ne katastrofe.

Nuk eshte fare problem qe te te serviret dhe ty i njejti fat me paraardhesin tend, qe u fsheh si mi ne Budapest tek miqte e vjeter te Masterit.

Mos luani me popullin shqiptar aty.

Kjo shifer ty Zajev te tmerron, sepse je i detyruar me pas te ndryshosh Kushtetuten, ta kthesh kodin ne nje zone zgjedhore, te ngresh dhomen e Nacionaliteteve, te besh planifikim tjeter te Buxhetit etj. etj.

Keto duhen bere o Zajev se jane per te miren e te dy popujve qe jetojne aty, akoma se ke kuptuar?

Mesazhi i shifrave te rregjistrimit eshte edhe per politikanet shqiptare.

Mjafte heshtet per te drejtat e popullit qe u mban ne karriget tuaja tashme vetem me tre kembe.

Mjaft, sepse eshte mbushur shume kupa.

Me ju apo pa ju, Ceshtja shqiptare edhe ne Luginen e Vardarit do te triumfoje.

Te fala nga Tirana.

S.A.N. 22.09.2021.

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...