Home / Opinion / TITISTËT SHQIPFOLËS SI AZEM VLLASI DHE KAQUSHA JASHARI DO TË DUHEJ BURGOSUR ME KOHË (1999), PËR TRADHËTI KOMBËTARE SHQIPTARE?!

TITISTËT SHQIPFOLËS SI AZEM VLLASI DHE KAQUSHA JASHARI DO TË DUHEJ BURGOSUR ME KOHË (1999), PËR TRADHËTI KOMBËTARE SHQIPTARE?!

Shkruan: Fadil Shyti

Titistët shqipfolës si Azem Vllasi dhe titistet shqipfolëse si Kaqusha; që i quajtën demonstratat “Kundër-revolucionare, që, për pasojë pastaj, për 10 vite me radhë i dënuan demonstruesit e Pranverës sè Kuqe të vitit 1981, vuajtën u plagosën dhe u vranë, qëndruan si promethejanët/et, për vite të tëra burgjeve jugosllave,
Mos harroni!

Kan vara en bild av 1 person
Sunduesit e KSAK-ut, që e quanin veten udhëheqës/e, ishin 100,% në përkrahje të Jugo-Serbisë Fashiste, titisto-millosheviqe.
Tani, këta zotërinj dhe zonja, të pacipë, në vend se të kërkojnë falje publike popullit dhe të turpërohen; marrin turre si derra e dosa, ende të “gjejnë qime në vezë” të sulmojnë “irredentizmin” shqiptar; kinse qenka fajtor për prapakthimet historike né Kosovë dhe mé gjerë kudo në trojet shqiptare.
Që pas mbarimit LÇ-re kjo bandë mafioze pro-jugo-serbe “po e këndojnë këngën e vjetër”; madje, ende marrin guximin të mbrojnë turpet dhe krimet e tyre; kinse Kosova paska pasur një liri të madhe, një barazi të madhe dhe një drejtësi-si ajo e vëllazërim-bashkimit jugosllav; shkretanë dhe shkretane të “mendimit të lirë” politik po harrojnë se, Kosova në atë autonomi të “çelikté”, për 40 vjet, i kishte burgjet jugosllave plot me shqiptarë, Kosova, ishte krahina më e prapambetur né ish-Jugosllavi, Sllovenia, ishte 7 herë më e zhvilluar ekonomikisht se Kosova.
Nëse paska qenë e fuqishme Kosova me statusin e Autonomisë, brenda Serbisë dhe Federatës Jugosllave, përse politikanët spurdhjakë dhe spurdhjake të dhjamosur/a, nuk mundën ta mbronin as për 24 orë, atë palo “Republikë” që veç emri i paska munguar?!!!
Po, ani se s’ kané faj, jo!…
Fajtore është klasa e sotme politike 30 vj, “demokratike” e cila i rehabilitoi dhe pas LÇ-re të UÇK-së, me kohë “s’jua tregoi vendin te thana”.
Armiqtë dhe tradhtarët, pa dy kokrra mend në kokat, por, me trutë- palë-palë me zorrë, qé kërkesën e drejtë për Republikën e Kosovës e quajtën; “kundër-revolucionare”
,-do të duhej dënuar rëndë qé të kalbeshin burgjeve në trojet tona shqiptare, ende gjysmë të lira.
Po, po; të dënoheshin banditët dhe banditet të LKJ-sè famëkeqe të KSKA-s, jo gjeniu, Enver Hoxha dhe PPSH, qé atëbotë kur populli I Kosovës u gjend përballë sulmeve të pabesa të këtyre sunduesve pro-jugosllavé; ishte Enveri dhe Partia që e mbrojtën pa rezerva, me mjete politike, diplomatike, kulturore, shkencore e të tjera.
Mos harroni!
Nëna Shqipëri Socialiste, me planin ushtarak “Shpërthimi” (1980) po përgatitej të ndërhynte edhe ushtarakisht për mbrojtjen fizike të popullit vëlla shqiptar, nga kufijtë e Maqedonisë, në Kosové, gjer né Mal të Zi, pra, në Malësinë e Madhe.
Ishin fuqitë e mëdha imperialiste ato qé e penguan atë plan të fuqishëm ushtarak i cili si uragani “Alba”, do té shkatërronte Jugosllavinë armike, shtrofullën e pushtuesve jugosllavé.
Lavdi Enver Hoxhës!
Lavdi PPSH!
Poshtë armiqtë!
Poshtë tradhtarët!
1 shtator 2021

About xhzeqiri

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...