Home / Të ndryshme / BASHKËLUFTËTARËVE TË ATDHEUT TIM

BASHKËLUFTËTARËVE TË ATDHEUT TIM

Mund të jetë një imazh i 1 person

Autor Genc Sefa – Lushnja!

Për ju bashkëluftëtarët e Atdheut tim,
dhe për qeverin që merrë vendim!
Për ju që nuk kursyet as djersë as gjak,
kur toka Dardanisë në çdo cep digjej flak
Mos pritni mirnjohjen që ju e meritoni!
Në vend të saj do t’ju ndalet pensioni!
Nuk ka rëndësi fare sakrifica juaj,
Sot për qeverinë ju jeni të huaj!
Falë mundit tuaj frymon e lirë kjo tokë,
Kur fluturim si shqiponja ju i dolët zotë!
Më të shtrejtë se jetën e kishit lirinë,
Sot fatkeqësisht po rëndoni ekonomin!
Asnjë luftëtar s’luftoj për pension,
por është një e drejtë që e meriton!
Të tilla vendime ne s’na demoralizojn,
Sa herë të ketë nevojë përsëri luftojmë!
Nderime luftëtarëve të Atdheut tim,
që në emër të lirisë sakrifikuan rinin!
Përjetësisht lavdi bijve të Shqipërisë,
që ranë heroikisht në trojet e Dardanisë!
—————————————–
Luftëtar i lirisë! 🇦🇱🦅🇦🇱
Mund të jetë një imazh i 1 person, ambiente të jashtme dhe teksti

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...