Home / Histori / Shqiptarin Hajrush Ziberi..Nga Tetova e djegin te gjall serbet ne Bosnje
Aktiv

Shqiptarin Hajrush Ziberi..Nga Tetova e djegin te gjall serbet ne Bosnje

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme
Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

Edi Rama, ky ne foto eshte djali 24 vjecar Hajrush Ziberi.. nga Tetova, te cilin serbet pasi e malltretuar fizikisht, e lyen me benzine dhe e dogjen te gjalle ne Bosnje dhe Hercegovine ku punonte!!

A je gjendur ndonjeher ne jete ne situate te tille, qe te arish ti kuptosh me mire ata qe te shajnë prej kendej kufirit??

Shikoje ne sy se si lufton me vdekjen dhe sa e largët i duket jeta ne duart e tyre, e ti po na promovon formimin e Jugosllavise së Madhe nga e cila memzi dolem gjalle (ata qe paten fatin te dalin nga ato lufta te tmershme disavjeçare)

#NeNukHarrojme

As ty nuk dot harojmë!!!! – Burhan Amiti

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...