Home / Histori / A din Shqip ti ?!?

A din Shqip ti ?!?

Mund të jetë një imazh i 1 person

Nga: Martin Mema

„Nemoj da me provocirash, ja sam pravi srbin“!!!

Në vitin 1988 më erdhi ftesa për të shkuar ushtar, vendi ku duhej të shërbeja ishte qyteti Bjellovar (Kroaci), pas disa javësh erdhi një ushtar i ri, u prezentua : ja sam Bratislav Gashiq, unë po e pyes, a din Shqip ti? Ai u pergjigj, nuk të kuptoj, unë i thash si nuk kupton, e ke mbiemrin Shqiptar!

Ai mu drejtua, ja sam pravi srbin, nemoj da me provocirash!!!

Sa nuk u rrahem, „za provokaciju“!😅

Mund të jetë një imazh i 7 persona dhe teksti që thotë "MEDIONmobile 15:36 45 % cpncKaHanpeA 6paTиcлaB rawиH Freund/in hinzufügen Nachricht senden … Hat hier studiert: Ekonomski fakultet u Nisu Ist hier zur Schule"

/ Mar nga FB e Martin Memës/

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...