Home / Histori / Qeveria e Klanit Pronto ndaj Ushtarëve të lirisë!

Qeveria e Klanit Pronto ndaj Ushtarëve të lirisë!

OVL nuk pëfaqëson vlerat e UCK-së, por vetëm intereset e një grupi të njerëzve partiakë.

Gani Krasniqi. ish i burgosur politik, themelues i UÇK-së, baba dëshmorit i rrahur në kohën kur kundërshtonim demarkacionin me Malin e zi dhe Zajednicen. Ku ishin atëherë këto shoqata të dala nga lufta e UÇK-së?

“Ata janë përdorur për të shuar pakënaqësitë ndër veteranë kur vendit i gatuheshin procese të dëmshme politike, siç ishte Pakoja e Ahtisarit, Demarkacioni, Zajednica, privatizimet, apo kur plasnin skandalet e komandantëve pushtetarë me afera krimi, korrupsioni e padrejtësish sociale.

Ata heshtnin edhe kur vetëvriteshin veteranët nga mjerimi social, nëpërkëmbja dhe përqeshja që kapot e politikës ua bënin”

May be an image of 3 njerëz

About admin

x

Check Also

INTERVISTA/ Zef Brozi: SHBA shpalli ‘Non grata’ Berishën me informacione të tri dekadave! Tani Drejtësia shqiptare duhet t’ja konfiskojë pasuritë

Ish-Kreu i Gjykatës së Kasacionit në vitin 1994, flet nga SHBA: “Ja ...