Home / Të ndryshme / GËZUAR DITLINDJEN VAJZA IME

GËZUAR DITLINDJEN VAJZA IME

May be an image of 1 person
Genc Sefa-Lushnja

Edhe pse s’jam pranë, e s’mund të përqafoj,
me shpirt e me zemër sot po të uroj,
miliona përqafime nga larg po t’i dërgoj.

Babi të uroj gjithë lumturinë e kësaj bote,
aq sa mund të mbaj edhe zemra jote,
të gjitha buzëqeshjet që jeta t’i dhuron,
të gjitha të mirat që jeta ti afron.

Të kem një vajzë si ti, për mua është bekim,
qoftë çdo ditë e jotja mbushur me gëzim,
edhe vitet që do të vijnë …
e gjith jeta në vazhdim!

Jam babai më i lumtur, që të kam o perëndi!
Ti je drita e syve, gëzim e krenari,
për mua ti je engjull, je një mrekulli,
të uroj nga zemra t’u bëftë dita njëmijë.
———————————‐———-
Urime 20-vjetorin bija ime!
Jetë të gjatë e të lumtur!
Gëzuar e suksese në çdo hapë të jetës ❤
>>> BABI <<<

May be an image of 1 person, standing dhe E brendshme

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...