Home / Opinion / Nipi i “DANILOS”,mangupi,poterexhiu,Dritan Selmanaj, thote se Albin Kurti eshte antiamerikan dhe i´a ka turbulluar mendjen rinise shqiptare.

Nipi i “DANILOS”,mangupi,poterexhiu,Dritan Selmanaj, thote se Albin Kurti eshte antiamerikan dhe i´a ka turbulluar mendjen rinise shqiptare.

May be an image of 1 person dhe syze dielli

Reshat Badallaj

May be an image of 1 person, standing dhe text that says 'SOVES je of Kose'

/Intrigashi – Maaashtruesi  Dritan Selmanaj/

Reshat Badallaj

Ç´pa ndeh ti more zuzar se rinia ne Kosove eshte thas me kashte dhe nuk kupton dhe t´i more qelbesirw ke mbetur te tregosh udhen ka te shkoj…!
*Nuk da qe te mbroj rininw e mrekullueshme ne Kosove dhe as Albin Kurtin,sepse ata mbojn veten,por,perse ky nipi i “Danilos”, xhai i tij kur ishte “nacallnik” ne polici,ka tredhur shqiptaret per serbianet dhe ka bere gosti e dyzen ahengu. Perse nuk del publikisht t´i mangup,paterexhi,sazexhi,dallaverxhi, qe te njeh ana jote dhe te tregon se kush ishte xhai yt antishqiptar dhe antiamerikan dhe mos lih si qen i terbuar…?
Ndali salltanetet dhe per cdo mengjes merri ilaçet e mos u hiç i ditur se ti je nje injorant dhe mjeri tij qe nuk i´a di hallin vetes dhe se kush jeti me ate banden e kopilave te Titos e udb-es, qe e keni nder dej,ju tregon rinia ne Kosove dhe jo me larg se neser e dielw,14 shkurt 2021 dhe pastaj do e ulni kjoken ne mes te shaleve.
Shkruan:RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI
*Ate qe nuk e beri Kadri topuzi ne meslisht,po te tregoj une Reshat Badallaj-Zhuriani. Kadri topuzi me uthull, e nxorri koken,por, jo edhe bishtin. Nga zona ime atje larg ne Zhur te krahines se Lumes, Republika e Shqiperise, nuk e kemi zakon keshtu. Ne mezlisht (qellimisht nuk po e them KUVEND),sepse a e dini se çka do te thote fjala KUVEND I REPUBLIKES SE KOSOVES APO TE NJE SHTETI…?
Mjerisht te ne ky mezlisht ishte i faqes se zeze qe do te duhej gjate transmetimit te drejtperdrejt te vehet shenja +18,JO VETEM NGA SKENAT QE NDODHNIN POR EDHE NGA FJALORI RRUGAÇESH si :”.. ma henksh… zogu,te pasmet a i ka me silikon apo si ja ka falur zoti dhe…”, gje qe jam habitur me disa te sexit femer, qe e ndijn veten si femer,si grua, si nene dhe nuk doli asnjera nga keto te thote publikisht:”Ne edhe pse jemi te ndara ne parti qe une gjithmone i kam quajtur BANDA, nuk lejojm ose t´iu vi turp qe perdorni kesi fjalor, ne perkrahim femren,moralin,ndonese eshte ne ndonje parti tjeter,mirepo, mjerisht kjo nuk ndodhi kurre,perkundrazi u vinte qejf dhe bile u pshu… duke u zgerdhire. Mo Zot me keq!
Qofsha une apo dikush tjeter te perdorim ndonje fjale te rende nuk eshte mire,por, eshte diçka tjeter,kur nje deputet/e e Kuvendit dhe drejteperdrejt te perdorw kesi fjalor eshte patolerushme. Ne jemi mesuar ne Kosove dhe ka marrur permasa normale. Por, kesaj radhe, dua te ve ne spikame dicka tjeter dhe t´iu perkujtoj se çka ndodhi per te cilen mund te shihni edhe ne youtube kur te doni. Fjala eshte ne mes te sazexhiut,poterexhiut, Dritan Selmanajt nga ulesja ne vend te mezlishtit dhe Kadri topuzit i ulur si kryeplak i keti mezlishti.
Sazexhiu, Dritan Selmanaj, e ngacmon Kadriun per SHIK-UN. E preku ku nuk duhej dhe duke mos menduar se do bie ne gracke sepse Kadri topuzi, e kishte ne xhep pergjigjen duke i thene se:” ka kaluar koha kur shqiptaret jane maltretuar,rrahur e burgosur (keshtu disi). Driton zeza e dinte se çka do te del dhe futi bishtin ndervege dhe heshti si gjyshe memece, ndonese nje jave me vone kinse po arsyetohet kerceu dege ne dege si korb shetites. Kehtu dhe kaq u mbyll kjo shamate ne mezlisht.
Dritan Selmanaj, ka kohe qe eshte shtavitur nga kopili i Titos, Isa Mustafa, qe te merre pjese neper disa shtepi te paguara,pra ne kanale televizive, ata qe ushqehen nga grazhdet e kesaj bande qe jane te veshur ne xhaketen e bandave politike, per te lehur per nje bande dhe do siguruhet nje “çin” dhe Isa Mustafa, hajni i Diaspores e mbajti fjalen. Isa Mustafa, di edhe te dredhe edhe te zhdredhw sepse eshte kalitur neper zyrat e Beligradit qe i ka shetitur me shume se dhomat e tij dhe jo rastesisht u dekurua aq shume nga Serbia fashite sa qe tere gjyksin deri ne kerthize e ka patur me medalje.
Ka lehur aq shume saqe nuk i vajti mendja keti edepsezi qe e ka lodhur popullin dhe nuk ja vari kush,nuk e degjonte dhe ndrronin kanal tjeter duke thene.”mos t´ia shohim surratin”. Kur u be “i madh” ky sazexhi e poterexhi, filloi te ec me fedellek duke menduar se e ka kapur Zotin per “alete”…
Shih per kete, sazexhiu, Dritan Selmanaj, i kishte harruar ate qe thoshte populli:”.. na shurdhoi ky majmun,ky budalla… (shiko komentet ku ke marrur pjese dhe bindu) dhe dite me pare kerceu si spec dhe i´u turre nje femre deputetet, e PERJETUAR DHE E shpetuar nga masakra qe akoma nuk i´a di eshtrat e te aferme te tyre dhe ky kastravec,Driton terri apo Dritan zeza, pa fije turpi e marre, publikisht thote:”Boll se na lodhet me kete te pagjeturit per nje grushte vota dhe jo qe ofendoi vetem kete zonjwn por shume familje deshmoresh e te pagjeturish. Tani mundohet te rri si ata femrat qe dalin te semafori per te kerkuar hamshor. Kot e ke ore qyq! Mos u hiq cub, se te njohim fare e fis.
Kjo ishte sa per dijeni dhe po i kthehemi per “Danilon” qe i ka shkokurdhuar shqiptaret dajak,hu gardhi e hu biki, per interesa te te Serbise dhe gjaksorve qe kane bere hata,lemeri dhe kasaphane ne Kosove. Une, Reshat Badallaj-Zhuriani edhe pse me ty nuk kam luajtur me ashik bashke ta hodha dorashken si burrat dhe te kerkova te dalesh ne pazar dhe t´i lidhesh kijet me mua. Nuk dole, se kemi hyre thelle…Shpeshhere kam thene se jam shume i hapur ne kritike dhe i pranoj me kenaqesin me te madhe ose eshte ajo rruga tjeter gjyqesore.
Kadri topuzi dinte diçka prandaj sa per dijeni te tha. Nuk e dije se doren ne zemer, Kadriu eshte dreç per kete zanat dhe nuk ta ze te zihesh me te.Ndaj, po e vazhdoj une. Po e nisi nga baba jo nga nena kesaj radhe dhe mos mendo se e kam te familja. Une, jam burre i krahines se Lumes dhe i di zakonet or lum miku. Mos e vra mendje andej,por, mua me intereson vetem se kush jane zullumqaret kunder kombit, kush jane tradhtaret qe kane degjuar edhe frymarrjen e atdhetareve dhe i kane ra kembanave te mortit per shqiptaret dhe ne pergjithesi kunder kombit.
A je çuni i Ali Selmanajt, nga Savrova,komuna e Therandes, babai yt ka qene mesues muzike ne fshatin Mushtisht, po na thuaj diçka tani se kush ishte xhai yt, Selim Selmanaj,oficer i larte ne stacionin e policise ne Suhareke, a ka patur pikepamje antishqiptare, a ishte titst i flakur dhe a e ka mbajtur trabojnicen e Rankoviqit, sa shqiptar i ka shkokurdhuar dajak per interesa te Serbise fashiste, si i ka fyer ne baza kombetare dhe trego publikisht perse zona juaj gjithandej e njeh si shpirtkeq dhe perse quhej “DANILA”…
Driton zeza, e di se nga zona juaj njihesh edhe se sazexhi dhe poterexhi, eshte puna juaj, por mos u hiq cub dhe patriot para atyre qe te njohin se behesh qesharak dhe del cullak, prandaj, behu njehere burre dhe rrefehu publikisht se kush ishte “DANILA” apo kasapi kunder shqiptareve,apo deshiron te thone ata qe jane shkokurdhuar dajak per interesa serbiane dhe çka thoshte per qenin plak Titon dhe cka thoshte kunder Demonstratave,nacionalizmit,shovenizmit,irredentizmit shqiptar…? Fol se nuk eshte turp,ndonese eshte e hidhur por shume e vertetw se faktet jane mbi te gjitha.
Dhe, krejt ne fund fare, mos u hiq CUB dhe francez, se keni jetuar ne ato vende te thella ku edhe dreçi nuk bene ve, keni kollotur dhitw neper skerka dhe keni zhdrypur ne “sheher” qe ke pyetur shume njerze qe nuk i dinit rruget per te kthyer ne shtepi.
Kaq per sot dhe te fala:Reshat Badallaj-Zhuriani,Zhur,krahina e Lumes, Republika e Shqiperise

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...