Home / Opinion /  Unë shkruaj çka dua, e jo çka di se t’kisha lënë t’pakur

 Unë shkruaj çka dua, e jo çka di se t’kisha lënë t’pakur

Se kildebilledet

Shkruan; Kimete Berisha

/Reagim ndaj Isa Mustafes/

Publicistja Kimete Berisha ka reaguar ndaj kreut të LDK-së, Isa Mustafës.

Ishte Mustafa që më herët përmes një shkrimi në Facebook, kishte “goditur” analistët.

“Dorëzimi para pseudoanalistëve, “profesorëve” nga Kosova e “Amerika” që askush nuk i njeh si të tillë përveç disa portaleve, nuk është veçori e LDK-së. Një armatë e tërë kundërshtarësh nga soje të ndryshme e kënaqe politike është angazhuar t’ua lajë trurin njerëzve të ndershëm në LDK-së dhe jashtë saj”, kishte shkruar Isa Mustafa.

E pas kësaj, menjëherë ka reaguar edhe Kimete Berisha e cila thotë se nuk shkruan atë që din, por atë që dëshiron, përndryshe sipas saj, do ta “kishte pakur” Mustafën.

Çifti nga Ringsted zbuloi një marifet të zgjuar për fitime të mëdha
“Të siguroj se nuk varet prej nesh, prej neve pseudo-analistëve qysh na quan Ti, as prej profesorëve që ti i nënçmon sepse jetojnë jashtë Kosovës”, shkruan Berisha.

Sipas saj, Kurti i fiton zgjedhjet, kurse Mustafa duhet të qetësohet.
Kujt i thua ti ‘kënaçe politike’?

You talkin’ to me?

Se nëse e ke fjalën për mua, boll gabim e ke.

Unë jam e mirë, e butë, e urtë, e kam trupin si shishe e coca-colës. Ti mos e tërheq fjalën.

25-årig fra Region Sjælland viser, hvordan hun tjente 1 million dollars
Bitcoin Up
Thuaj çka ta do loçka e zemrës, por gjynah që zemra po të do kaq pak.

Nëse do, mund të të ndihmoj të shkruash kundër meje.

Çifti nga Ringsted zbuloi një marifet të zgjuar për fitime të mëdha

Unë u bëra milioner në moshën 19-vjeçare falë këtij sistemi!
Se fati yt që unë shkruaj veç çka dua, e jo krejt çka di, se t’kisha lënë t’pakur çka t’kisha thënë tani në këtë çast.

P.S. Albin Kurti i fiton zgjedhjet, bindu Isa Mustafa dhe qetësohu.

Me rend është kjo dynja.

Të siguroj se nuk varet prej nesh, prej neve pseudo-analistëve qysh na quan Ti, as prej profesorëve që ti i nënçmon sepse jetojnë jashtë Kosovës.

Ndjeke logjikën.

Nuk vendosim Ne me shkrimet tona kush i fiton zgjedhjet.

Ke vendosur Ti që zgjedhjet ti fitojë Albin Kurti..

You know what I mean?

Je bërë bozë,

oh sa helaq je bërë.

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...