Home / Histori / DY VDEKJE TË MËDHA, QË PASTAJ SHQIPËRIA DHE KOMBIT SHQIPTAR PËSOI TRAGJEDI TË MËDHA?!…

DY VDEKJE TË MËDHA, QË PASTAJ SHQIPËRIA DHE KOMBIT SHQIPTAR PËSOI TRAGJEDI TË MËDHA?!…

 

Se kildebilledet

Shkruan: Fadil Shyti

(Nga arkiva e shkrimeve të mia).

-Mendime të thelluara.

-Askush si ata burra trima dhe të ditur; nuk arriti t’ i bashkojë, t’ i mbrojë, t’ i çlirojë dhe t’ i përparojë më shumë, Shqipërinë dhe shqiptarët.

-Dy humbje të mëdha gjatë historisë sonë kombëtare shqiptare.

1.

Vdekja fizike e Gjergj Kastriotit-Skënderbeut.

(l. 6 Maj, 1405 -V. 17 Janar, 1468)

Se kildebilledet

2.

Vdekja fizike e Enver Hoxhës.

(l. 16 Tetor, 1908-V. 11 Prill, 1985)

Se kildebilledet

MOS HARRONI!

Shpërguljet me masive dhe prapakthimet më të rënda historike, janë bërë pas vdekjeve të dy kolosëve, Komandantëve të luftërave çlirimtare dhe udhëheqësve të politikës dhe diplomacisë së vërtetë shqiptare, me përmasa të mëdha kombëtare dhe ndërkombétare.

Lavdi!

23 Janar, 2020

Pas një viti:

Komunikim me një mik në fzb:

Zgjodhi: Kreshnik Krasniqi:

79 % të studentëve shqiptarë, duan të ikin nga Shqiperia.

Partitë kërkojnë vota, rinia jonë kërkon dhe meriton një ardhmēri.

Nga: Fadil Shyti

TURP DHE KRIM!

(Mendime të thelluara)

-Në mos për asgjë tjetër; këta të pabesë, të popullit dhe atdheut: vetëm për këtë paaftësi në bërjen e Shqipërisë të përparuar, të mosvarme ekonomikisht, politiliksh, ushtarakisht: që, për pasojë populli bëri dhe po bën ikje masive, këta sundues monarkistë, të fshehur pas perdeve të hekurta të zeza të Republikës, me ngjyrat blu dhe rozë, nga populli i shkapërderdhur nëpër botē, s’e kanë merituar, as i meritojnë votat e shqiptarëve, brenda dhe jashtë atdheut.

-Ishte, është dhe do të jetë në histori: Turpi dhe Krimi më i madh i dhje-torisëve demonë-kratë feudalë-kapitalistë, neofashistë të sojit; Berisha, Rama, Leka Zogu, Ibroja, Ramushi, Isa, Thaçi, Pacolli, Jahjaga & CO, kjo është hemorragjia mē e madhe kombëtare e udhëve të errëta të mërgimit të shqiptarëve, ikja masive nga Shqipëria Etnike, gjatë këtyre 30 viteve zezona.

24 Janar, 2021

 

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...