Home / Opinion / JA SI U KATANDIS I ZIU POPULLI YNË I SHUMËVUAJTUR SHQIPTAR NË REPUBLIKËN E KOSOVËS “SOVRANE” DEMONE-KRATIKE?!
Aktiv

JA SI U KATANDIS I ZIU POPULLI YNË I SHUMËVUAJTUR SHQIPTAR NË REPUBLIKËN E KOSOVËS “SOVRANE” DEMONE-KRATIKE?!

Se kildebilledet

Nga Fadil Shyti

(Nga arkiva e shkrimeve të mia)

              19. 01. 2015

                  RIBOTIM:

Ja, këto janë frytet e demone-kracisë kapitaliste të Republikës së Kosovës “Sovrane”, të mbetur nën tutelat e huaja, të PAKOS FAMËKEQE të Ahti-Sarit dhe të Rezolutës FAMËKEQE 1244 të OKB-së,

që, Dardaninë e Shqipërisë dhe popullin shqiptar e futi në GETO dhe në PAKOT EUROPIANE!

-Kjo, klasë e dështuar “kosovare”, kjo klasë servile tejet e pamëshirë, e cila për 15 vite me radhë, bëri aq shumë turpe dhe krime politike, ekonomike, shkencore, kulturore, bëri aq shumë PRAPAKTHIME HISTORIKE,-duhet RRËZUAR, me një PRANVERË SHQIPTARE,-si ajo e vitit të lavdishëm ´81!

-Me çdo kusht dhe me çdo çmim të shporren jashtë ardhacakët e ardhacaket e prapësive të mëdha; znj, e z, të UNMIK-ut dhe EULEX-it, që për vite të tëra, vërdallë po i sillen popullit tonë; si zorrët nëpër këmbë,-bashkë me sahanlëpirësit dhe sahanlëpirësat e tyre shqipfolës në pushtet, e përsëris, na lanë pa shtet me sovranitet.

Kosova, nuk mund t´i durojë pafundësisht zvarranikët, vandalistët, anarkistët, mohuesit  Gjuhës Shqipe të unisuar, mohuesit e Flamurit Kuqezi, shkatërruesit e ekonomisë të saj, e historisë të saj, të  IDENTITETIT të saj, e SHKENCËS të saj…

-Kosova, nuk guxon të bie në letragjinë e saj, të ngulfatet dhe të mbytet nga pellgjet e kënetave të mashtrimeve dhe të dhunës fizike dhe psikologjike, nuk duhet kurrsesi të lejojë të bie nën prangat e “reja”, të kolonializmit të pamëshirë të borgjezisë reaksionare, të këtyre duarve të zeza të reaksionit kombëtar dhe ndërkombëtar.

19. 01.2021

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...