Home / Lajme / 17 JANAR NË PREKAZIN lEGJENDAR

17 JANAR NË PREKAZIN lEGJENDAR

 

 

Nga,Dilaver Goxhaj

/ Shpëtim Golemi/

U bej me dije. Ne date 17 janar 2021 ne Prekaz do te behet takim mbare kombetar nga te gjitha trevat ku banojne shqiptare dhe nga te gjitha vendet ne bote ku ka shqiptare ku do te kerkohet Rezolute per bashkim kombetar duke anulluar Konferencen e Londres te vitit 1913. Pretet te vine rreth 500 delegate. Takimi do behet ne terren te hapur para vendvarrimit te Jasharajve.

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...