Home / Lajme / VËREJTJE

VËREJTJE

Se kildebilledet
Shqetësuese (të paktën për mua) është kërkimndihma e fshehtë dhe e hapur e Vetëvendosjes me strukturat e dështuara politike, ekonomike, arsimore, historike, e mos të them edhe kombshkatërruese, të PD-së së Sali Berishës.
Brengosëse (të paktën për mua) e vlerësoj antarësimin e individëve, të konsumuar e të dështuar profesionalisht e kombëtarisht në Lëvizjen Vetëvendosje.
Në shekullin XXI njeriu nuk vlerësohet sipas titujve akademik që ai/ajo ka vjelur: Pse titulli “Dr, Mr, Prof.dr. Akademik etj.” na duhet të jetë mbiembri cilësues e përcaktues për ndershmëri për një politikan shqiptar?
Plot komunsitë shqiptarë në ish-Jugosllavi ishin doktor shkencash. Dihet roli i tyre politik e kulturor në raport me kombin shqiptar.
Edhe Göbelsi ishte doktor shkence, edhe Isa Mustafa është doktor sheknce, edhe Abdullah Hoti i shkretë e ka këtë titull. Edhe Ramiz Lladrovci është doktor shkence….
Të turremi pas titujve akademik apo pas veprimeve e veprave akademike, kjo është ceshtja.
Nuk ndalet “minishengeni” dhe coptimi i Kosovës duke krijuar aleanca me dështakët. Vetëm aleanca me popullin e me elitën intelektuale të pakorruptuar shpëton kombin… dhe ndalon Edi Ramën.

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...