Home / Lajme / ZEMRA E NËNËS!

ZEMRA E NËNËS!

Një nëne në Iran i ishte vrarë djali nga një kriminel. Gjyqi e denoi me vdekje, autorin e krimit, me varje ne litar. Sipas ligjit iranian prindërit e viktimes janë ata që ia heqin karrigën të dënuarit, për ta kryer egzekutimin e kriminelit.
Në momentin e egzekutimit nëna e viktimës iu afrua dorasit dhe i dha një shuplakë duke e pyetur: “A ke mendu per vuajtjet e nënës tënde para se ta vrasësh djalin tim?! …pak sekonda para aktit te egzekutimit vendosi ta falë at ku në vend se ta shtynte karrigen, i hoqi litarin nga qafa e të dënuarit, vetëm që nëna e tij të mos e perjetoj të njejtat vuajtje siç i përjetoi ajo.
Në foto pas keti akti nëna e dorasit duke qarë i hidhet në përqafim nënës së viktimës.
Kaq e madhe është ZEMRA e NËNËS!

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...