Home / Opinion / Behgjet Pacolli kërcnon ish ushtarin e UÇK-së Frashër Oseku

Behgjet Pacolli kërcnon ish ushtarin e UÇK-së Frashër Oseku

Se kildebilledet
/Frashër Oseku me armë në dorë/

Pas një shkrimi të publikuar në profilin e tij në fb ish ushtari i UÇK-së Frashër Oseku njëherit dhe invalid i luftës,mer një mesazh privat nga Behxhet Pacolli në të cilin kërcënon ish ushtarin e UÇK-së.

Ja shkrimi i ish ushtarit të UÇK-së,dhe mesazhi privat i Behxhet Pacollit:

Për ta kuptuar “patriotizmin” e komandantëve dhe liderëve tane, thjeshtë duhesh ta shofish.
Këta janë në gjendje për hirë karrikave, hajnisë, pushtetit total të ulen me njerëzit më të ulët të historisë vetëm, më vetëm të mbijetojnë.

Janë dakord që Behgjet Pacolli ishte miku më i ngushtë i udbashit famëkeq Selim Broshaj, të rrinë për hirë hajnisë.
Po folim për të njëjtin person i cili është i përfshirë në dosjen e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës.

Edhe atëherë kur Pacolli patë deklaruar, në një intervistë se :
“Kosova nuk mbijeton pa Serbinë” nuk e kanë problem.
Edhe kur e quante Serbinë si:
“Nënë të keqe”. Këta nuk kanë dert.

Thjesht biznesi hajnisë i bashkon.

Ja pra sa vlen patriotizmi tyre.

.

 

 

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...