Home / Histori / Gëzuar Festat e Nëntorit! 

Gëzuar Festat e Nëntorit! 

Se kildebilledet

 

   

shkruan; Sejdi Veseli 

Nëntor 2020 

Përvjetorin ngritjes së Flamurit të Kastriotëve në Krujën e çliruar nga pushtuesit otoman; 

Përvjetori i shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë Natyrale; 

Përvjetorin e çlirimit përfundimtarë nga pushtuesit nazi-fashist; 

Përvjetori i daljes publike të  Famëmadhes Ushtria Çlirimtare e Kosovës; 

Datëlindja e Komandantit legjendar të UÇK, Adem Jashari . 

Të na shërbejnë këto festa, si shtytje për bashkimin e potencialit mendor dhe veprues përreth Flamurit, me një dëshirë dhe një qëllim, për të punuar shumë më tepër dhe me përkushtim, për shërimin sa më të shpejt dhe përfundimtar të plagëve të Atmëmëdheut tonë të vetëm-Shqipërisë, që ju shkaktuan dhe po synohet t’i shkaktohen, nga kafshimet e grabitqarëve hegjemonistë sllavo-grek, të mbështetur nga miqtë e tyre tradicional – mujsharët ndërkombëtar! 

                                                                        

 

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...