Home / Opinion / Gjykata Speciale!

Gjykata Speciale!

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Shkruan;  Medai Shaholli

Gjykata Speciale e Kosovës
me seli në Hagë e themeluar nga kuvendi i Kosovës, po heton dhe po ngre aktakuzë kundër luftës çlirimtare të luftëtarëve të lirisë.
Ajo po akuzon simbolin e UÇK-së për gjoja veprimtari kriminale gjatë luftës dhe pas saj.
UÇK-ja, simboli i rezistencës së armatosur për liri dhe udhëheqësit po gjykohen në Hagë nga Gjykata Speciale e Kosovës me prokurorë dhe gjykatës të huaj që kanë sajuar ”krimin e bërë” të luftëtarëve të lirisë për hequr paralele dhe të bëjë barazinë mes agresorit dhe viktimës.
Qeveritë shqiptare të Kosovës dhe Shqipërisë të çohen nga gjumi dhe të bëjnë ç’është e mundur për ta dëshmuar pastërtinë e luftës sonë çlirimtare dhe për të bindur opinionin ndërkombëtarë se gjykimi i luftëtës çlirimtare të UÇK-së dhe barazia mes viktimës dhe xhelatit nuk është drejtësi por hakmarrje serbe përmes filorusëve në qarqet ndërkombëtare.
Lavdi çlirimtarëve të UÇK-së!
No photo description available.
Luan Baci, Shpëtim Pollozhani dhe 21 të tjerë
3 komente
4 ndarje
Pëlqej

Komento
Ndaj

Komentet

Shiko 1 koment më shumë

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...