Home / Lajme / Nëna serbe Ruzha Drashiq për Ushtria Çlirimtare!

Nëna serbe Ruzha Drashiq për Ushtria Çlirimtare!

Deklarata e Nënës se Ushtarit serb dridh Specialen. Ajo thotë po të ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës që bën krime m’i kishte vrarë këta dy djemtë e mi.
“Po Ushtria Çlirimtare i zuri dhe i liroi dhe unë sot po jetoj me ta në Gjermani. Ndoshta nesër do renditem ne Krahun e Ushtrisë Çlirimtare kundër Gjykatës Speciale. Ata mbrojtën shtëpitë e tyre, ndërsa Millosheviqi erdhi e mi mori djemtë me dhunë dhe mi dërgoi në Kosovë, po falë zotit dhe Ushtrisë Çlirimtare, ata sot jetojnë të lirë në Bayern të Gjermanisë”, shkruan Ruzha Drashiq.
Shpërndaje nëse je krenar me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës- UÇK!

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...