Home / Lajme / Llumnica e paralajmron qeverin e Kosovës!

Llumnica e paralajmron qeverin e Kosovës!

 

 

 

Komunikatë

Përmes kësaj shkrese, i bëjmë me dije Qeverisë së Kosovës, se nuk do të tolerojmë falimentimin e KEK-ut, siç po ndodh me ndermarrjet tjera publike dhe njëkohësisht kërkojmë që mjetet financiare të fituara nga djersa e punëtorëve të KEK-ut, të zotuara për investime të domosdoshme të kësaj ndërmarrje për të pasur prodhim stabil me energji elektrike si dhe për të mbajtur 4000 familje, mos të prekën, apo të transferohen për qëllime tjera, përndryshe jemi të detyruar dhe të gatshëm të ndërmarrim çdo veprim sindikal.

Me respekt

Nexhat Llumnica

Nënkryetar i Sindikatës Re Korporata Energjetike e Kosovës

Mob: +383 (0)44 162 382

Office: +383 (0)38 501 401 2112

E-mail: nexhat.llumnica@kek-energy.com

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...