Home / Opinion / Astrit Dehari, i lindur me 26 Shkurt 1990.

Astrit Dehari, i lindur me 26 Shkurt 1990.

Djalë i veprimtareve të çështjes kombëtare Avni dhe Xhemile Deharit.
Ishte i sapo martuar me Arten.
Vëlla i Arbnor Deharit që vdiq në rrethana të dyshimta. Arbnori dyshohet që është vrarë nga regjimi i atëhershem në ditën kur do fillonte punën në Komunen e Prishtinës.
Vëlla i një motre.
Baba i një vajze që lindi në protestat ku kërkohej drejtësi për babain e saj.
Astriti ishte Aktivist i Lëvizjes VETËVENDOSJE!
Astrit Dehari i vrarë me 05 Nëntor 2016 në burgun e Prizrenit. Ai u arrestua nga shteti Hashimistan. Ai u vra nga dora e shtetit.
Gjaku nuk është ujë për t’u falur, andaj gjaku yt Astrit kurrë nuk do të humbet.

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...