Home / Opinion / Pak fjale për ju zotni Jeremiq!

Pak fjale për ju zotni Jeremiq!

Shkruar nga

Luan Baci

USA

01 Nendor 2020

Jeremiq thote se Serbia nuk duhet kurrë dhe në asnjë formë të njohë Kosovën dhe Metohinë si një shtet të pavarur
Jeremiq, ne nje fjalim drejtuar anetareve te partise se tij ka thene midis te tjerave se:
……Në fund, qëndrimi ynë i qartë është se Serbia nuk duhet kurrë dhe në asnjë formë të njohë Kosovën dhe Metohinë si një shtet të pavarur”,

Pak fjale për ju zotni :

“Drejt e ke” zoti Jeremiq, por fajin ne te vertete “nuk e ke as ti, dhe as politikanet e tjere te Serbise”. Fajin e ka memorja dhe ndergjegja juaj kombetare. Memorja juaj per faktin se keni harruar, keni “harruar” se shteti juai teresisht eshte krijuar mbi territor shqiptar dhe eshte zmadhuar hap pas hapi me agresione dhe genocide te panumerta mbi territor dhe popullsi shqiptare; faji e ka po ashtu ndergjegja juaj kombetare e cila nuk ka asgje morale qe ti pergjigjet realitetit, qe ju te pranoni realitetet historike, por ju qellimisht modifikoni dhe fallcifikoni historine tuaj; dhe se fundi, per Kosoven e ka fajin edhe diplomacia boterore qe nuk u kujon ju se ate Kosove ju a dha peshqesh ne vitin 2013, duke ja hequr me force kombit shqiptar, qe jetonte mbi ate territor etnik ku edhe shpalli pamvaresine ne 1912. Ju zotni duhet ta leshoni Kosoven deri tek Molla e Kuqe, sepse e keni marre me force dhe eshte territor Shqiptar, dhe shqiptaret nuk kane cfare tu japin ju, ne kembim per te marre pronen dhe te drejten e tyre. Shqiptaret kane dhene lumenj te tere gjaku te shkaktuar nga agresiviteti i shtetit tuaj mbi nje popullsi paqesore dhe civile qe jetonte ne shekuj ne toka te trasheguara brez pas brezi ne gjenerata e shekuj te tere, shume kohe me pare, para se ju te zbrisnit ne anet tona.

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...