Home / Opinion / MERRENIE ME MEND SE SI DO TË DUKEJ KOSOVA PA HASHIM THAÇIN POLITIKA
Aktiv

MERRENIE ME MEND SE SI DO TË DUKEJ KOSOVA PA HASHIM THAÇIN POLITIKA

A mund ta merrni me mend se çka do të bënin, gjatë këtyre viteve, pushtetarët dhe institucionet e Kosovës, po t’mos u kishte dalë në ballë, “llokum kësmet”, Hashim Thaçi?
– Kosova do të ruante ekonominë që kishte e do të hapte aspekte të reja zhvillimi,
– Kosova do të kishte diplomaci profesionale e jo injorante,
– Kosova do të zhvillonte arsimin e kulturën,
– Kosova do ta rriste emrin e sa në botë,
– Kosova do ta luftonte krimin,
– Kosova do të bisedonte me Serbinë si barabartë e jo si e nënshtruar,
– Kosova do të realizonte dhe proklamonte në botë, si të pacënueshme, shpalljen e saj shtet të pavarur e sovran, të njohur nga Gjykata e Hagës,
– Kosova nuk do të kishte as ide për asociacionin e komunave serbe dhe ai do të mbetej vetëm një ide e sëmurë e politikanëve serbë,
– Kosova nuk do të lejonte, me asnjë kusht, hapjen e bisedave për kufinjtë,
– Kosova nuk do të lejonte që për pasuritë e saj të vendos Serbia,
– Kosova nuk do ta lejonte kurrsesi dhe me asnjë kusht negocimin për Ujmanin,
– Kosova do ta organizonte bashkëpunimin e saj ndërkombëtar, pa iu bërë vonë se çka mendon Serbia për këtë,
– Kosova nuk do të ishte në radhën e shteteve më të korruptuara në botë!
– … Por, Kosova…

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...