Home / Opinion / I paharruar Enver Hoxhë legjendari, që bëri shtet dhe na bëri të pavarur me dinjitet!

I paharruar Enver Hoxhë legjendari, që bëri shtet dhe na bëri të pavarur me dinjitet!

Lavdi Enver Hoxha!

Tani shqiptarët konsiderohen ne nje kategori me gabelët e Rumanisë.
Sot edhe reaksioni më antishqiptar i Ballkanit i ka vënë politikanët tanë nën këmbë, duke i detyruar të bëjnë ato qe bëheshin tek fqinjët tanë eurolindorë “DËNIMIN E KUJTDO QË MBAN NJË FOTOGRAFI TE ENVER HOXHES ….”
Para disa vitesh u ndodha në Londër në përkujtimoren e politologut të famshem, Bill Bland, ish- kryetar i Shoqatës së Miqësise Angli-Shqipëri, dhe mbrojtes i flaktë në dhomën e Comuneve ne Parlamentin anglez të çeshtjes se nëpërkembur shqiptare.
Veprimtaria u cel ne “Commonuelth Palace” me këngën “Enver Hoxha tungjatjeta” e kënduar nga një këngëtare e njohur angleze e shoqeruar po nga një orkestër e njohur angleze. Këtu ne Shqipëri kohë më parë isha torturuar nga policia e Berishës,me shumë se të parët e mi nga GESTAPUA në luftën e dytë botërore, vetëm e vetëm pse admiroj Enver Hoxhën dhe pse mbaja fotografinë e tij. Po pyes “Kush është armiku më i madh i shqiptarëve?”
Laver Stroka

(me rastin e112 vjetorit të lindjes së kolosit të kombit më 16 tetor 1908)

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...