Home / Lajme / Duda Balje publikon emailin me të cilin Selmanaj refuzoi të raportonte për të zhdukurit

Duda Balje publikon emailin me të cilin Selmanaj refuzoi të raportonte për të zhdukurit

Duda Balje publikon emailin me të cilin Selmanaj refuzoi të raportonte për të zhdukurit

Duda Balje publikon emailin me të cilin Selmanaj refuzoi të raportonte për të zhdukurit

 12, 10,  2020 – 22:22

Një përplasje në distancë ka ndodhur mes zëvendëskryeministrit të Kosovës, Driton Selmanaj dhe kryetares së Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore për Persona të Pagjetur, Duda Balje.

Deputetja Balje, përmes rrjetit social “Facebook”, i është kundërpërgjigjur Selmanajt i cili gjatë seancës së Kuvendit ka thënë se ajo nuk e ka kuptuar emailin që e kishte dërguar në lidhje me refuzimin e tij për të raportuar në komisionin parlamentar për të zhdukurit, duke aluduar se deputetja boshnjake nuk e njeh gjuhën shqipe mirë.

Balje në reagimin e saj ia ka kujtuar zëvendëskryeministrit se nuk është puna e tij për ta vlerësuar atë se sa e njeh gjuhën shqipe.

“Zv.kryeministër Selmanaj sa e njoh unë gjuhen shqipe dhe sa e flas nuk duhet të jetë çeshtje e fjalimit tuaj në foltore të Kuvendit. Jam përkushtuar shumë që ta mësoj dhe ta flas gjuhen shqipe”,ka shkruar Balje në reagimin e saj ku edhe ka publikuar emailin e dërguar nga Selmanaj./Zëri

/Marë  nga  Zëri/

About admin

x

Check Also

 TVM2: Të nderuar teleshikues mirëmbrëma! Këtë sezonë të ri të  emisionit “Open” e fillojmë me një protagonist shumë të veçantë, z. Xhemil Zeqiri i cili çështjen kombëtare e sheh si një strumbullar të vetëm që vetëm duke thënë të vërtetën edhe atëherë kur dhemb shumë dhe shton dhembjen e plagës, mund të zgjidhet çështja shqiptare.

Emisioni “Open” TVM2: Z. Xhemil, mirëmbrëma dhe  mirë se na erdhët në ...