Home / Lajme / Doris Pack kritike ndaj Thaçit për dekorimin e Grenellit, e quan një show përrallor të trishtuar

Doris Pack kritike ndaj Thaçit për dekorimin e Grenellit, e quan një show përrallor të trishtuar

Deputetja gjermane, Doris Pack ka qenë kritike ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi për dekorimin me Medalje Presidenciale të Meritave të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Pack e ka cilësuar një shfaqje të trishtuar të gjithë ngjarjen e natës së mbrëmshme.

Këtë e ka bërë përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ku Pack ka shkruar se kjo është përrallë që është duke e maskuar realitetin e trishtuar dhe për këtë aty është edhe presidenti, Hashim Thaçi.

“Shfaqje dhe përralla që e maskojnë realitetin e trishtuar ku presidenti i Kosovës është aty për to. Patetike, po dhe e trishtuar!”, ka shkruar Pack.

Presidenti Thaçi gjatë natës së mbrëmshme ka dekoruar Grenellin me dekorat presidenciale siç thotë ai për rolin e tij udhëheqës dhe të pazëvendësueshëm të ShBA-së për zhvillimin e Kosovës.

“Richard Grenell e dekorova me Medaljen Presidenciale të Meritave. Shpreh mirënjohje të thellë për rolin udhëheqës dhe të pazëvendësueshëm të SHBA-së për liri e zhvillim ekonomik në Kosovë dhe paqe e stabilitet në tërë Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Thaçi.

About admin

x

Check Also

Sa të gënjyer ishim !

/ Intervist që ia vlen të lexohet e rilexohet/ Intervistë me ish ...