Home / Lajme /   SKANDALOZE DHE QESHARAKE!

  SKANDALOZE DHE QESHARAKE!

Imazhi mund të përmbajë: 1 person, mjekër dhe jashtë
Ardian Ismaili
Futbollisti i kombëtares Ardian Ismajli është ndaluar të fluturoj nga aeroporti i Prishtinës drejt Italisë për të nënshkruar kontratën me Spezia. Siç raporton vet babai i lojtarit z.Ilmi Ismajli autoritetet kosovare nuk e lejuan lojtarin të fluturonte nga aeroporti i Prishtinës me pretekstin se lojtari nuk luan për Kosovën por për Shqipërinë. Gjithashtu babai i lojtarit raporton se po përgatitej edhe arrestimi i lojtarit në rast se nuk largoheshim.
Pas kësaj lojtari së bashku me babain udhëtuan drejt Tiranës nga ku pastaj përmes aeroportit të Tiranës vazhduan për në Itali.

About admin

x

Check Also

Avni Dehari, ‘feniksi shqiptar’, flet për MekuliPress: “Vendi i parë, pa një dallim të madh nga i dyti, do t’i ngjante fitores së Pirros me dëme të mëdha për Kosovën. Fitorja e madhe që po vie është garantuese e mosminimit si në të kaluarën e themeleve të qeverisë së re, që do të dalë si vullnet i popullit.”

January 20, 2021 Është ky Avni Dehari, humanisti, poeti, kritiku, këshilltari dhe ...