Home / Opinion / Dashuri me shikim të parë me çetnikun Vuçiq!

Dashuri me shikim të parë me çetnikun Vuçiq!

Shkruan;  Medai Shaholli

Këta dy persona të paraqitur në karikaturën e më poshtëme janë ”dy të dashuruarit” nga vëllazëria e Sorosit, të cilët u bren nga brenda meraku për ta realizuar ëndrrën e vjetër të Serbisë për dalje në bregdetin shqiptar duke shmangur Kosovën përmes shpikjes së mini Shengenin ballkanik.
Megjithë dredhitë e të gjatit tonë Edvin, për ta paraqitur mini Shengenin si projekt të administratës së presidentit Trump, shqiptarët nuk i besojnë kësaj llafologjie aq më tepër kur vetë presidenti Tramp nuk e ka idenë se ku shtrihet Kosova dhe Shqipëria.
Kjo është dashuri e ndenjur e të gjatit tonë Edvin lemeria me çetnikun Vuçiq që së fundmi do t’i dalë e qelbur!
Prandaj, mini Shengeni i serbëve dhe falja e mijëra km/2 hapësirë grekëve në detin Jon, janë dy pikat e tradhtisë së madhe që po përgatit Edvini ynë ndaj integritetit teritorial të shtetit shqiptar por që nuk do të pranohen nga të gjithë shqiptarët kudo që janë.

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...