Home / Lajme / Burri qe ruante teresine territoriale te atdheut dhe burrecat qurrashe qe e tregetojne ate. 

Burri qe ruante teresine territoriale te atdheut dhe burrecat qurrashe qe e tregetojne ate. 

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Shkruar nga;  Luan  Baci 

SHBA.

Shtator 2020 

Ishte nje burre tjeter qe i mbronte kufijte e ATDHEUT ME BARUT DHE HEKUR, BIRI I CERCIZIT DHE BAJO TOPULLIT, BIRI I SELAM MUSAJIT, BIRI I ISIMAIL QEMALIT DHE ISA BOLETINIT dhe ai qe ishte VELLAU I Vojo Kushit, VELLAU i PESE HERONJVE TE VIGUT, I MARGARITA TUTULANIT E NIMETE PROGONATIT, ISHTE AI QE ISHTE BIRI DHE VELLAU i mijera e mijera shqiptareve patriote ne breza te kombit shqiptar, ishte ai qe nderonte dhe perkujtonte gjithe jeten te renet dhe bijte e nderuar te kombit, ishte ai “DIKTATORI”, qe nuk e vodhi atdheun dhe popullin, por qe e lulezoi dhe e zhvilloi Shqiperine, ishte ai qe “vrau” popullin duke e katerfishuar numrin e popullsise, nga momenti qe e mori pushtetin fill pas mbarimit te luftes deri sa vdiq. Ishte ai burri i madh qe i dha nder mbare kombit shqiptar, qe beri shtet modern shqiptar, ku SHQIPERIA KISHTE ZERIN E SAJ. Burri i madh i Gjirokastres, atyre qe kerkonin ti preknin kufijte, u thoshte:”..uleni bishtin, se u kthejme ne kerma”, nuk u falte det dhe toke, as veri te Kosoves, as Ujman, as det grekut apo turkut, ishte ai burre me TOPE, qe nje fije e k***ve te tija nuk arrin te barazohet as me nje grup delegacioni “shqiptar” qe ulet ne nje tavoline per te “mbrojtur” interesat e atdheut dhe te popullit. Keta qurravece, qe gjithcka mund te jene, por shqiptare me gjak shqiptari nuk jane, qe ngulen si kopili ne cdo dere te huaj, dhe per te mbajtur pozita drejtuese ne vendin e tyre, e per ti ndenjur mbi shpine popullit te tyre, jane gati te shesin cdo gje edhe meme dhe baba.
Funderrina te shekullit, bastarder, nuk na late sa nder dhe as krenar qe te themi jemi shqiptar neper bote. Po jo o tradhetore, do tu japim ate qe takoni, dhe nderin e kombit e te atdheut te neperkembur nga ju do ta ngreme aty ku i takon.
Amerika nuk eshte ajo qe ju firmoset sot me Serbine, nje marreveshje kapitullante, e shitjes se sovranitetit kombetar. Amerika e vertete eshte ajo qe foli sot nepermjet te nderuarit Zv. Presidentit Joe Biden, mik i vertete i kombit shqiptar.
Per ata qe i shikojne sistemet politike ekonomike dhe figurat e tyre levizese vetem bardhe e zi, per ata qe do te versulen me komentet negative ne drejtim timin dhe te permendjes me respekt , per te mirat qe pati Enver Hoxhen, do ti them: Mos vraponi pertej logjikes dhe realitetit. Nuk po u kerkon kush te shkoni as ne socializem dhe as ne komunizem. Socializmi provoj se ne ate sistem infiltrojne edhe horra qe rrine si gjarperi nen gure per ta shkaterruar dhe perfituar per vete, sic ishin “komunistet” Ramiz Serbi Alia dhe Sali Serbi Berisha. E ardhmja e kombit shqiptae eshte te ndertoj nje shtet mbi baza vertet demokratike, ku ligji te jete i barabarte per te gjithe, ku askush te mos jete mbi ligjin, ku bashkimi i popullit te behet mbi bazen e nje “ideologjie” te vetme, bashkimit kombetar dhe perparimit te tij, kunder cdo korrupsioni dhe krimi.
Figurat tona politike dhe historike duhet te mesohemi ti vleresojme ne baze te situatave dhe rrethanave komplese ku kane jetuar dhe vepruar, dhe jo ti baltosim te tere, ne te gjitha epokat, mbasi keshtu kerkojne armiqte e kombit shqiptar.
Me poshte nje kenge labe, per njeriu qe ruajti atdheun, nga coptimi, Enver Hoxhen, trimin e Laberise.
Shkruar nga

 

 

 

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...