Home / Lajme / Rron Gjinovci për ambasadorin Grenell: Sa i mosdishëm osht ky djaloshi!

Rron Gjinovci për ambasadorin Grenell: Sa i mosdishëm osht ky djaloshi!

I dërguar Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka reaguar pak para takimi mes palës kosovare dhe asaj serbe në Shtëpinë e Bardhë.

Grenell ka shkruar se populli i Kosovës dhe ai i Serbisë meritojnë normalizimim ekonomik dhe shansin për të kirjuar një ekonomi të gjallë.

E pas kesaj ka reaguar aktivisti Rron Gjinovci duke e quajtur ambasoadorin Grenell te padishëm.

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...