Home / Lajme / Profesori i UP’së e godet keq Skënder Hysenin: O Skënderbe dil në pension e shiko TV

Profesori i UP’së e godet keq Skënder Hysenin: O Skënderbe dil në pension e shiko TV

Profesori i UP’së e godet keq Skënder Hysenin: O Skënderbe dil në pension e shiko TV

Profesori i Universitetit të Prishtinës dhe sociologu Fadil Maloku e ka quajtur “Skënderbe”, koordinatorin e Kosovës për dialogun, Skender Hysenin.

Maloku në Facebook ka shkruar se Hyseni me gjithë ato vite në politikë e ato përkthime që i ka bërë për ish’presidentin Rugova ka mundur të mësojë dicka.

“Ti ende s’e kuptove që politika reale me “bedela” s’ka asnjë gjasë implementimi me Serbinë!

Ani, pritni edhe “njohje reciproke”, në ndërkohë Serbia po ua fut, në agjende bisedimesh (përveç; fatin e te pagjetureve, të zhvendosurëve e ate ekonomike) tash edhe rrugën e Manastirit…! A bari po hamë, a!

O Zoti i madh, u bëtë horë me këtë qeveri! Shko bre, merre një pension e kqyre Tv-n…! Se s’jeni kërrkah, ka shkruar ai.

About admin

x

Check Also

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri!

22- 02/2021 Albin Kurti Kryeministër Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ...